گرانترین ویلای لواسان
گرانترین ویلای لواسان که هوش از سر میبرد
آوریل 12, 2022
نحوه طراحی خانه باغ
نحوه طراحی خانه باغ؛ از ایده تا اجرا
آوریل 20, 2022

نکاتی درباره بازسازی منزل و دفتر کار که نمی دانستید

نکاتی درباره بازسازی منزل و دفتر کار

همه چیز درباره بازسازی منزل و دفتر کار

در چند دهۀ اخیر، با افزایش سن ساختمان‌ها و اهمیت نگهداری بنای اصلی به جای ساخت و ساز جدید، بازسازی خانه و دفتر کار رونق بسیاری پیدا کرد. بازسازی منزل و دفتر کار، بسیار ساده‌تر کم هزینه‌تر از تخریب و ساخت جدید ساختمان است. از طرف دیگر، با توجه به آپارتمانی بودن اکثر دفاتر کار و خانه‌های مسکونی، امکان تخریب وجود ندارد. اما، همانطور که به نظر می‌رسد، بازسازی خانه های قدیمی و فرسوده درست همانند ساخت و ساز، یک فرآیند پرچالش و پرهزینه است.
فرایند کلی بازسازی منزل و دفتر کار، درست همانند هر پروژۀ دیگری، در سه فاز زمانی:

 • پیش از شروع بازسازی
 • در طول بازسازی
 • پس از پایان کار

تقسیم بندی می‌شود. دانستن برخی نکات درباره این سه فاز زمانی و رعایت آنها می‌تواند به طور قابل توجهی میزان هزینه، زمان و سختی کار را در بازسازی منزل و دفتر کار کاهش دهد. در این مقاله قصد داریم تا به طور مختصر، تمامی این نکات را بررسی نماییم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا یک بازسازی راحت و کم هزینه را برای خود رقم بزنید.

بازسازی منزل و دفتر کار | سه فاز زمانی و نقش ما

همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، پروژۀ بازسازی منزل و دفتر کار از سه فاز زمانی تشکیل می‌شود. کارفرما، تیم طراحی و تیم اجرایی، سه رکن اصلی پیشبرد این پروژه می‌باشند. بدون شک، نقش اصلی را شما به عنوان کارفرما بر عهده خواهید داشت. مهم‌ترین وظیفه‌ای که دارید، انتخاب درست تیم طراحی و اجرا است. با گرفتن تصمیم درست در این مسئله، نیمی از فرایند بازسازی منزل و دفتر کار بدون هیچ دردسر و هزینه‌ای گذرانده‌اید. پس از انتخاب تیم طراحی، دانستن نکاتی که در هر مرحله از پروژه بازسازی منزل و دفتر کار باید رعایت شوند، می‌توانند مسیر را هم برای شما و هم برای تیم معماری و طراحی‌تان ساده‌تر کنند.

نکاتی که پیش از بازسازی منزل و دفتر کار باید در نظر بگیریم

یکی از مهم‌ترین فازهای زمانی در هر پروژه بازسازی منزل و دفتر کار، پیش از آغاز فعالیت است. پس از تحقیق و بررسی در مورد تیم طراحی و انتخاب آنها، چند کار مهم دیگر هست که باید پیش از شروع کار، آنها را در نظر بگیرید:

 • بودجه مورد نیاز برای بازسازی منزل و دفتر کار را واقعی در نظر بگیرید. برای این کار باید با معماران پروژه خود مشورت کنید. آنچه را می‌خواهید به طور واضح برای آنها توضیح دهید و رقم نهایی را دسته بالا در نظر بگیرید. فراموش نکنید که در اکثر موارد در پروژه‌های بازسازی امکان هزینه سازی وجود دارد. بنابراین حتماً رقمی را برای این هزینه‌ها در نظر بگیرید.
 • سن ساختمان، می‌تواند بسیاری از هزینه‌ها و مدت زمان نهایی کار را تعیین کند. اگر ساختمان شما بیش از 20 سال سن دارد، پیشنهاد می‌کنیم حتماً تغییر و نوسازی تاسیسات و لوله کشی ساختمان را در نظر بگیرید.
 • دقیقاً مشخص کنید چه می‌خواهید. این مسئله می‌تواند سرعت کار تیم طراحی شما را به شدت افزایش دهد.
 • زمان حدودی بازسازی منزل و دفتر کار خود را در نظر بگیرید. این را بدانید که ممکن است این زمان کمی بیشتر یا کمتر شود.
 • حال زمان آن رسیده که شاهد تغییرات باشید.
مقاله مرتبط:  راهنمای بازسازی خانه با هزینه کم

بازسازی منزل و دفتر کار

نقش ما در طول بازسازی خانه های قدیمی و فرسوده

پس از انجام مراحل اولیه، تنظیم قرارداد، تعیین بودجه و تایید طراحی‌ها، بازسازی آغاز می‌شود. اولین مرحله در بازسازی منزل و دفتر کار، تخریب است. در این مرحله، نیاز زیادی به شما وجود نخواهد داشت. نیاز به حضور شما، زمانی آغاز می‌شود که تخریب به پایان رسیده و زمان انتخاب برخی متریالها برای ساختمان است. در این زمان هرچه سریعتر و آگاهانه‌تر تصمیم بگیرید به افزایش سرعت روند پروژه کمک خواهید کرد.

پس از پایان کار چه کنیم؟

حال زمان آن رسیده که خانه یا محل کار خود را از تیم اجرا تحویل بگیرید. تمامی موارد ذکر شده در قرارداد که در ابتدای کار در مورد آن صحبت کردید را چک کنید و پروژه بازسازی منزل و دفتر کار خود را از تیم معماری، طراحی و اجرای خود تحویل بگیرید.

تاثیر نقش تیم معماری در روند کار

در فرایند کلی بازسازی منزل و دفتر کار، تیم معماری انتخابی شما، نقش بسزایی دارد. اینکه:

 • تیم طراحی چقدر سریع بتواند نیاز شما را درک کرده و طراحی را به تصویر بکشد.
 • برآورد هزینه‌ها و مدت زمان مورد نیاز پروژه را به درستی و کاملاً دقیق انجام دهد.
 • خریدهای پروژه را با کمترین هزینه انجام دهد.
 • تیم اجرایی دقیقی داشته باشد.
 • و در نهایت بتواند کار را در زمان معین تحویل دهد.

همه و همه، بستگی به توانایی تیم معماری شما دارد. بنابراین، از همان ابتدای کار در انتخاب معمار خود دقت کنید. در این میان، تیم ملل دیزاین همراه شما است تا بتوانید بازسازی منزل و دفتر کار خود را با کمترین هزینه و بهترین نتیجه به سرانجام برسانید. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به سایت ملل دیزان مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟