همه چیز درباره انواع آبنما
 همه چیز درباره انواع آبنما
نوامبر 29, 2022
 بهترین منطقه تهران برای سرمایه گذاری مسکن که باید بشناسید
 بهترین منطقه تهران برای سرمایه گذاری مسکن که باید بشناسید
دسامبر 13, 2022

 صفر تا صد ساخت پیاده رو در باغ

 بررسی صفر تا صد ساخت پیاده رو در باغ

بدون شک طراحی فضای سبز در یک باغ ویلا درست به اندازه ساخت ساختمان ویلا دارای اهمیت است؛ چرا که به دلیل همین سبز و لذت بردن از زیبایی و مزایای آن بوده است که با به خرید و ساخت باغ ویلا روی آورده‌ایم. محوطه سازی در باغ، یکی از زیرشاخه‌های تخصصی در معماری و فضاسازی است که توسط تیم‌های طراحی و اجرای معماری انجام می‌پذیرد. در میان تمامی بخشهای فضاسازی، طراحی و ساخت پیاده رو در باغ دارای اهمیت ویژه‌ای خواهد بود. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی صفر تا صدر مراحل ساخت پیاده رو در باغ و ایده های ساخت پیاده رو در باغ و طراحی باغ ویلا کوچک بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 ساخت پیاده رو در باغ چه ضرورتی دارد؟

در طراحی فضای سبز، ایجاد مسیری برای پیاده روی علاوه بر فراهم آوردن شرایطی جهت قدم زدن در محیط سرسبز باغ از آن جهت که نظم دهی محیط کمک شایانی خواهد کرد، دارای اهمیت بسیاری است. ساخت پیاده رو در باغ برای نمایان شدن مسیرهای اصلی داخل باغ، ضرورت بسیاری دارد. حال ممکن است این سوال پیش آید که برای ساخت پیاده رو در باغ چه مراحلی را باید طی کنیم یا اینکه اصلاً ساخت پیاده رو در باغ را به چه سبکی انجام دهید. در ادامه، به بررسی این دو سوال احتمالی خواهیم پرداخت.

 

طراحی باغ ویلای مدرن

 

 مراحل ساخت پیاده رو در باغ

مراحل دقیق ساخت پیاده رو در باغ بستگی به این دارد که مسیر سازی را به چه شکلی و با چه متریالی انجام دهید. اما به طور کلی تقریباً در تمامی انواع ساخت پیاده رو در باغ، این مراحل را باید انجام دهید:

  1. در اولین مرحله از ساخت پیاده رو در باغ، باید زیرسازی سنگ فرش را فراهم کنید. در این مرحله، تمامی سنگهای بزرگ و قلوه‌ای، گیاهان و ریشه‌های گیاهان احتمالی و هر مانع دیگر از مسیر خارج شده و کل مسیر را با خاک بدون گیاه می‌پوشانند.
  2. دومین مرحله از ساخت پیاده رو در باغ، جلوگیری از رشد گیاهان احتمالی در مسیر پیاده رو است. در روش سنتی برای این منظور به خاک آهک اضافه می‌کردند؛ اما به دلیل کاهش قدرت آهک به مرور زمان امروزه از روشهای جدیدتری مانند ورق‌های عایق استفاده می‌شود.
  3. سومین مرحله که می‌تواند از همان ابتدای کار در ساخت پیاده رو در باغ در نظر گرفته شود، تعیین محدوده و تنظیم دقیق مسیر پیاده رو است. در این مرحله با استفاده از آجرهای شکسته و بازیافتی مسیر ساخت پیاده رو در باغ تعیین می‌کنند.
  4. آخرین مرحله برای ساخت پیاده رو در باغ اجرای سنگ فرش مورد نظر است. این مرحله بسته به نوع سنگ فرش منتخب متفاوت خواهد بود.
مقاله مرتبط:  انواع دکوراسیون باغ ویلا را بشناسید

 

 

 ایده های ساخت پیاده رو در باغ

حال که با مراحل ساخت پیاده رو در باغ از صفر تا صد آشنا شدیم، بهتر است با چند ایده ساخت پیاده رو در باغ آشنا شویم. برخی از متداول‌ترین انواع مسیر سازی در باغ عبارت می‌شوند از:

  1. ساخت پیاده رو در باغ به وسیله موزاییک، یکی از قدیمی‌ترین روشهای ساخت پیاده رو در باغ است. در این مسیرسازی می‌توانید از موزاییک‌های مستطیل شکل برای ساخت پیاده رو در باغ در میان چمن استفاده کنید.
  2. استفاده از سنگ فرش آجری نیز برای ساخت پیاده رو در باغ یک ایده خوب و زیبا است که حس و حالی روستیک به باغ شما منتقل خواهد کرد.
  3. یک روش ساده و ارزان برای ساخت پیاده رو در باغ، استفاده از سنگ ریزه در مسیر ساخت پیاده رو در باغ است.
  4. اگر سنگ ریزه به تنهایی از نظر شما نامنظم است، می‌توانید از موزاییکها یا سنگ فرشهای بزرگ بر روی سنگ ریزه به منظور ساخت پیاده رو در باغ استفاده کنید.
  5. ساخت پیاده رو در باغ به وسیله چوب، یک روش مدرن و در عین حال بسیار زیبا است.
  6. ترموود یکی دیگر از روشهای نووین و جذاب برای ساخت پیاده رو در باغ است که می‌توانید از آن بهره بگیرید.

 چرا برای ساخت پیاده رو در باغ به کمک متخصص نیاز داریم؟

برای آنکه بتوانید بهترین روش ساخت پیاده رو در باغ متناسب با نوع آب و هوا و سبک کلی ویلا باغ خود را انتخاب کنید، بهتر است از کمک یک متخصص بهره‌مند شوید. در این راستا مجموعه ملل دیزاین با تیمی مجرب و خلاق و سال‌ها تجربه در زمینه طراحی، معماری و محوطه سازی همراه شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد نحوه همکاری با این مجموعه و مشاهده نمونه کارها می‌توانید به سایت ملل دیزان مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان متخصص مجموعه در ارتباط باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟