دکوراسیون داخلی مدرن
چند ایده دکوراسیون داخلی منزل مدرن و فوق العاده که نمیدانستید!
فوریه 4, 2022
ایده دکوراسیون باغ ویلا
10 ایده دکوراسیون ویلا باغ که آرزوی داشتنش را دارید | بخش دوم
فوریه 22, 2022

10 ایده دکوراسیون ویلا باغ که آرزوی داشتنش را دارید | بخش اول

ایده دکوراسیون ویلا باغ

چند ایده دکوراسیون ویلا باغ زیبا

با افزایش زندگی شهری و فاصله گرفتن انسانها از طبیعت، علاقه به بازگشت به طبیعتی که از آن آمدیم و داشتن یک محل برای کسب آرامش، نه تنها یک آرزو که به یکی از ملزومات زندگی مدرن امروزی تبدیل شده است. با داشتن یک ویلا کلاسیک هرچند کوچک، می‌توان تا حدی این نیاز جدایی ناپذیر از زندگی انسان مدرن را برطرف کرد. آن‌چه در طول این مسیر، حائز اهمیت است، دکوراسیون ویلا باغ می‌باشد که گاهی بسیار کمتر از میزان اهمیت اصلی‌اش به آن توجه شده است. در بخش اول مقالۀ 10 ایده دکوراسیون ویلا باغ که آرزوی داشتنش را دارید، به بررسی چند ایده مهم و تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون ویلا باغ می‌پردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا بتوانید برای خود یک خانه باغ شیک بسیازید.

اهمیت طراحی دکوراسیون ویلا باغ در چیست؟

با کمک طراحی اصولی دکوراسیون ویلا باغ می‌توانید از کمترین فضایی که در دسترس دارید، بیشترین بهره برداری را داشته باشید. این در حالی است که در صورت عدم انجام این کار، احتمالاً بسیاری از فضاهای کاربردی در دکوراسیون ویلا باغ بلااستفاده باقی مانده و در نهایت با استفاده از چند صندلی نه چندان زیبا و کارآمد، از فضای ویلا باغ خود استفاده خواهید کرد. این در حالی است که با طراحی دکوراسیون ویلا باغ می‌توانید بیش از آنکه تصورش را در ذهن می‌پرورانید از فضای خود استفاده نموده و به زیبایی آن را طراحی نمایید.

ایده هایی برای داشتن یک خانه باغ شیک

بررسی ایده‌ای نمونه موردی و افزایش خلاقیت، از اصول طراحی دکوراسیون در هر فضایی محسوب می‌شوند. در دکوراسیون ویلا باغ نیز از همین قاعده پیروی می‌شود. با دانستن چند ایدۀ ساده، خواهید توانست تا به زیبایی دکوراسیون ویلا باغ خود را طراحی کرده و بسازید.

مقاله مرتبط:  ویلا مدرن یا کلاسیک، مساله این است!

ایده دکوراسیون ویلا باغ

1. یک فضای نشیمن در باغ در نظر بگیرید

همه ما فضای ویلا باغ را برای لذت بردن از طبیعت موجود در آن دوست داریم، بنابراین این نکته را فراموش نکنید که طراحی و ساخت یک فضای نشیمن در دکوراسیون ویلا باغ دارای اهمیت بسیار زیادی است.

2. فضای باربیکیو، محلی برای دور هم جمع شدن

بسیاری از دورهمی‌ها، با کباب کردن و پخت غذاهای باربیکویی، حال و هوای دیگری به خود می‌گیرند. پیشنهاد می‍‌کنیم با در نظر گرفتن یک فضای باربیکیو، ترجیحاً در نزدیکی فضای نشینمن درون باغ، می‌تواند یک تصمیم خوب باشد.

3. اهمیت نورپردازی را دست کم نگیرید!

یکی از مهم‌ترین المانهای تاثیرگذار در دکوراسیون ویلا باغ، بهره گرفتن از نورپردازی است. اهمیت استفاده از آن را دست کم نگرفته و حتما برای دکوراسیون ویلا باغ خود از قدرت نورهای مصنوعی، بهره بگیرید.

4. طراحی فضای پارکینگ را فراموش نکنید!

در بسیاری از ویلا باغ ها، فضایی مجزا برای قرار دادن خودرو در نظر گرفته نمی‌شود. به طور معمول، جای ماشین در قسمتی از همان حیاط است. شما نیز در هنگام طراحی دکوراسیون ویلا باغ، حتماً این فضا را در نظر داشته باشید.

5. در انتخاب گیاهان دقت کنید

توجه داشته باشید که ویلا باغ جایی است که قرار است نهایاتاً هفته‌ای یک مرتبه به آن مراجعه کنید. بنابراین بهتر است گیاهانی را انتخاب کنید که مقاومتر بوده و نیازی به آبیاری روزانه نداشته باشند.

چه گیاهانی برای دکوراسیون ویلا باغ مناسب هستند؟

همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، گیاهانی برای دکوراسیون ویلا باغ و آبیاری زیاد نداشته باشند. به عنوان مثال، چمن، با وجود جلوۀ خوبی که به فضا می‌دهد، به هیچ عنوان مناسب نیست، چرا که به آبیاری روزانه احتیاج داشته و به دلیل نیاز به نگهداری بسیار زیاد، در دسته گیاهان پرخرج قرار می‌گیرد.

ملل دیزاین | از طراحی تا اجرای دکوراسیون ویلا باغ

آنچه به شما در طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا باغ کمک خواهد کرد، کمک گرفتن از یک متخصص در این حوزه است. با کمک یک متخصص معماری و معماری داخلی برای طراحی دکوراسیون ویلا باغ، خواهید توانست تا یک فضای کاربردی و زیبا را با پرداخت هزینه‌ای مقرون به صرفه داشته باشید. ملل دیزان شما را در ساخت دکوراسیون ویلا باغ رویاهایتان یاری خواهد کرد. برای کسب اطلاعات کامل‌تر، پیشنهاد می‌کنیم سری به سایت ملل دیزان بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟