اسم انواع نمای ساختمان
اسم انواع نمای ساختمان و همه چیز درباره آن
ژانویه 24, 2023
نمونه طراحی باغ ویلا لاکچری
بهترین نمونه های طراحی باغ ویلا لاکچری
فوریه 1, 2023

انواع نمای ساختمان ویلایی که باید بشناسید

انواع نمای ساختمان ویلایی

همه چیز درباره انواع نمای ساختمان ویلایی

برای آن‌که طراحی ویلای مجلل و لوکس شما به پایان برسد، باید در میان انواع نمای ساختمان ویلایی یک گزینه را انتخاب، طراحی و در نهایت اجرا کنید. بدون طراحی نما، عملاً کل هزینه‌ای که برای ساختن ویلا پرداخته‌اید مشخص نخواهد شد. نمای یک ساختمان، معرف ارزش و شخصیت آن ساختمان خواهد بود. در این مقاله قصد داریم بهترین انواع نمای ساختمان ویلایی را به شما معرفی کرده و همه چیز درباره این نماها را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین میتوانید طراحی باغ ویلا کوچک خود را به ما پسپارید.

بهترین انواع نمای ساختمان ویلایی

بهترین انواع نمای ساختمان ویلایی کدامند؟ چه نمایی برای ساختمان ویلای من مناسب است؟ برای انتخاب در میان انواع نمای ساختمان ویلایی به چه مسائلی باید توجه کنم تا در نهایت به بهترین برسم؟
برای آنکه به پاسخ درست و کامل سوالات مطرح شده در ادامه برسید، باید انواع نمای ساختمان ویلایی و تاثیری که می‌تواند بر فضای شما داشته باشد را بشناسید. در میان تمامی انواع متریال‌هایی که می‌توانند به عنوان نمای ساختمان ویلایی مورد استفاده قرار گیرند، تعدادی پرطرفدارتر و متداول‌تر هستند. این نماهای متداول عبارت از 5 موردی می‌شوند که در ادامه به بررسی و معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

1. انواع نمای آجری ساختمان ویلایی

آجر، از قدیمی‌تری انواع نمای ساختمان ویلایی است که در هر شرایط اقلیمی و آب و هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمای آجری می‌تواند هم در سبک مدرن و هم در سبک کلاسیک استفاده شود. متریال آجر در ترکیب با متریال چوب، یک نمای شگفت انگیز برای ساختمان ویلایی خواهد بود.

2. انواع نمای سنگی ساختمان ویلایی

نمای سنگی در انواع مختلف سنگ جهت طراحی و اجرای انواع نمای ساختمان ویلایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این متریال می‌تواند هم بسیار گران قیمت و لوکس باشد و هم ارزان قیمت و درجه دو تولید و اجرا شود. نمای سنگی به خصوص در نمای رومی کلاسیک کاربرد بسیاری خواهد داشت. اما انواع دیگر سنگ مانند سنگ مرمر، در طراحی انواع نمای ساختمان ویلایی مدرن کاربرد دارند.

مقاله مرتبط:  بهترین سن آپارتمان برای خرید که بیشترین سود را ببرید

3. انواع نمای شیشه ای ساختمان ویلایی

نمای شیشه ای، یک متریال مدرن، لوکس و بسیار جذاب است که در طراحی انواع نمای ساختمان ویلایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در طراحی ساختمان‌های بسیار لوکس، استفاده کامل از متریال شیشه به تنهایی، طرفداران بسیاری دارد.

انواع نمای شیشه ای ساختمان ویلایی

4. انواع نمای چوبی ساختمان ویلایی

چوب نیز مانند آجر از آن دسته از انواع نمای ساختمان ویلایی است که هم در سبک مدرن کاربرد خواهد داشت و هم در سبک کلاسیک. نمای چوبی از آن جهت که آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌کند و گرمای جذابی به کلیت طراحی نما خواهد بخشید، در طراحی انواع نمای ساختمان ویلایی مورد استفاده طراحان خلاق قرار می‌گیرد.

5. انواع نمای اتیکس ساختمان ویلایی

اگر به دنبال یکی از انواع نمای ساختمان ویلایی هستید که در عین ارزان بودن تنوع بالایی داشته و بتواند در برابر سرما و گرما و رطوبت هم مقاوم باشد. نمای اتیکس که از ترکیب سنگ ریزه، رزین، رنگ و غیره تولید می‌شود، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

ملل دیزاین | طراحی و اجرای بهترین انواع نمای ساختمان ویلایی

آن‌چه بیش از شناخت انواع نمای ساختمان ویلایی اهمیت دارد، ترکیب و طراحی این متریال‌ها و اجرای دقیق و درست نمای ساختمان است. برای رسیدن به بهترین طراحی ایده آل انواع نمای ساختمان ویلایی باید:

طراحی انواع نمای ساختمان ویلایی

  • با توجه به شرایط اقلیمی محیط جغرافیایی ویلا دست به انتخاب متریال بزنید.
  • قوانین شهرداری برای طراحی انواع نمای ساختمان ویلایی محل ساخت ویلا را بشناسید.
  • خلاقیت داشته باشید و با توجه به تناسب‌های حاکم بر علم معماری، متریال‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید.
  • و در نهایت بتوانید درست مطابق بودجه تعیین شده طراحی و اجرای انواع نمای ساختمان ویلایی را به پایان برسانید.

برای دسترسی به موارد مطرح شده در بالا، تنها راهی که در اختیار خواهید داشت، کمک گرفتن از یک تیم متخصص است. در این راستا، تیم جوان، خلاق و مجرب ملل دیزاین همراه شما خواهد بود تا بتوانید انواع نمای ساختمان ویلایی را به بهترین شکل طراحی و اجرا کنید.
جهت مشاهده نمونه پروژه‌های اجرا شده تیم ملل دیزاین، اطلاع از شرایط و نحوه همکاری با این تیم، اطلاع از قیمت‌ها و غیره می‌توانید به سایت ملل دیزان مراجعه کنید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان متخصص ملل دیزاین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟