دکوراسیون ویلا دوبلکس
بهترین ایده ها برای دکوراسیون ویلا دوبلکس
آوریل 6, 2023
غرفه سازی ارزان
غرفه سازی ارزان و همه چیز درباره آن
می 6, 2023

تفاوت نمای مدرن و کلاسیک که باید بدانید

تفاوت نمای ویلا مدرن و کلاسیک

همه چیز درباره نمای مدرن و کلاسیک

نمای ساختمان، اولین مرحله‌ای است که در هنگام بازدید به چشم مخاطب خواهد خورد. نما می‌تواند معرف کلیت بنا باشد. در میان تمامی انواع سبک و مدل طراحی نما، به طور کلی می‌توانیم آن‌ها را در دو دسته نمای مدرن و نمای کلاسیک جایگذاری کنیم. اما تفاوت نمای مدرن و کلاسیک چیست؟ کدام نما برای کدام ساختمان بهتر خواهد بود؟ با توجه به تفاوت طراحی نمای مدرن و کلاسیک، کدام سبک می‌تواند انتخاب بهتری باشد؟ با ما تا انتهای مطلب در این مقاله همراه باشید تا همه چیز درباره تفاوت نمای مدرن و کلاسیک را برایتان بازگو کنیم.

تفاوت نمای مدرن و کلاسیک

زمانی که صحبت از تفاوت نمای مدرن و کلاسیک می‌شود، بسیاری نمای ساده سیمانی و نمای رومی و سنگی را تصور می‌کنند که یکی نماینده نمای مدرن و دیگر نماینده نمای کلاسیک است. اما تفاوت نمای مدرن و کلاسیک را نمی‌توان به همین سادگی توضیح داد.  همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، سبک نما و نوع طراحی می‌تواند بیان کننده اصالت کلی ساختمان باشد. به همین دلیل است که بهتر است پیش از انتخاب و اجرای نمای ساختمان مورد نظر کمی در مورد تفاوت نمای مدرن و کلاسیک تحقیق کرده و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

نمای ویلا مدرن

 1. نمای کلاسیک

برای آنکه بتوانیم به توضیح تفاوت نمای مدرن و کلاسیک بپردازیم، بهتر است ابتدا هر کدام از این سبک‌های طراحی نما را مورد بررسی قرار دهیم. نمای کلاسیک، همانطور که از نام آن می‌توان حدس زد، دلالت بر گذشته دارد. نمای کلاسیک برگرفته از تاریخ معماری است و قصد دارد تا اصالت لوکس دوران امپراطوری را به ساختمان وارد کند. در ایران، بیشتر نمای کلاسیک دلالت بر معماری روم و یونان باستان و همچنین برگرفته از معماری دوران هخامنشی در ایران است. مهم‌ترین تفاوت نمای مدرن و کلاسیک، استفاده از خطوط منحنی، تزئینات و جزئیات پرهزینه در نمای کلاسیک است. در طراحی نمای کلاسیک، بیشترین متریال مورد استفاده سنگ و بیشترین رنگ قابل تشخیص رنگ کرم است.

مقاله مرتبط:  صفر تا صد طراحی ویلای مدرن کوچک

 2. نمای مدرن

بر خلاف نمای کلاسیک، نمای مدرن به حذف جزئیات و تزئینات اضافی می‌پردازد. حذف توجه به تقارن را می‌توان مهم‌ترین تفاوت نمای مدرن و کلاسیک دانست. در نمای مدرن، شاهد خطوط صاف افقی و عمودی هستیم و از متریال‌های جدید در معماری جهت طراحی نما استفاده می‌کنیم. در نمای مدرن، تزئینات غیرضروری حذف شده و کاربرد جای آن‌ها را خواهد گرفت.

با توجه به تفاوت نمای مدرن و کلاسیک، کدام سبک گزینه بهتری است؟

تفاوت نمای مدرن و کلاسیک، مشخص خواهد کرد که در ساختمان‌هایی با طراحی پلان کلاسیک، نیاز به نمای کلاسیک داشته و ساختمان‌هایی با ماهیت کلی مدرن باید از سبک نمای مدرن بهره بگیرند. آنچه که امروزه در طراحی ساختمان‌ها حذف شده، توجه به این تناسب است. فراموش نکنید که انتخاب با توجه به تفاوت نمای مدرن و کلاسیک و متناسب با سبک کلی ساختمان، اصالت را به ساختمان شما باز خواهد گرداند.

آن چه بیش از توجه به تفاوت نمای مدرن و کلاسیک و انتخاب میان این دو سبک دارای اهمیت خواهد بود، طراحی و اجرا توسط یک تیم متخصص است. چرا که تنها با کار گذاشتن چند سر ستون یا استفاده از سنگ کرم رنگ، نمای کلاسیک یا مدرن ایجاد نمی‌شود. آنچه نمای ساختمان شما را از دیگر ساختمان‌ها مجزا خواهد کرد، هنر به کار گرفته شده توسط یک متخصص است.

طراحی نمای مدرن و کلاسیک

ملل دیزاین و طراحی درجه یک نمای ساختمان شما

برای آنکه بتوانید به خوبی از تفاوت نمای مدرن و کلاسیک استفاده کرده و یک ساختمان با نمایی منحصر به فرد و خیره کننده داشته باشید، بهتر است از یک تیم متخصص، مجرب و خلاق کمک بگیرید. در این راستا ملل دیزاین همراه شما خواهد بود. فراموش نکنید که نمای ساختمان شما می‌تواند بر ارزش کلی آن تاثیرگذار باشد و با یک نمای حرفه‌ای می‌توانید با قیمتی بالاتر از سطح قیمت منطقه، ساختمان خود را به فروش بگذارید.

جهت مشاهده نمونه پروژه‌های اجرا شده توسط ملل دیزاین، اطلاع از نحوه همکاری و هزینه اجرای خدمات، مشورت با تیم ملل دیزاین و غیره، می‌توانید به سایت ملل دیزان مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان ملل دیزاین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟