همه چیز درباره نمای کلاسیک ویلایی
همه چیز درباره نمای کلاسیک ویلایی
آوریل 1, 2023
تفاوت نمای ویلا مدرن و کلاسیک
تفاوت نمای مدرن و کلاسیک که باید بدانید
آوریل 9, 2023

بهترین ایده ها برای دکوراسیون ویلا دوبلکس

دکوراسیون ویلا دوبلکس

همه چیز درباره دکوراسیون ویلا دوبلکس

دکوراسیون ویلا مدرن، باید بر اساس قواعد و قوانین مشخصی طراحی و اجرا شود. آنچه در این سبک از طراحی دارای اهمیت بسیار است، اهمیت کاربرد اصول معماری و اندازه‌ها در طراحی دکوراسیون چنین فضایی است. اگر شما نیز به دنبال چند ایده ویلا دوبلکس هستید و می‌خواهید به طراحی دکوراسیون چنین فضایی بپردازید؛ بهتر است این مسئله را در نظر داشته باشید که دکوراسیون ویلا دوبلکس درست همانند هر فضای داخلی دیگری از چند بخش مهم زیر تشکیل می‌شود:

  • اتاق خواب دوبلکس
  • آشپزخانه دوبلکس
  • سالن پذیرایی دوبلکس

زمانی که قصد دارید تا به طراحی دکوراسیون ویلا دوبلکس بپردازید، باید تمامی فضاهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم را در نظر گرفته و به کاربرد هر کدام توجه کنید. در این مقاله به شرح هر آنچه که شما برای دکوراسیون ویلا دوبلکس نیاز دارید، می‌پردازیم. با ما تا انتهای این مطلب از بلاگ ملل دیزاین همراه باشید.

دکوراسیون ویلا دوبلکس و هرآنچه لازم است بدانید!

همانطور که در ابتدای صحبتمان هم اشاره کردیم، طراحی دکوراسیون ویلا دوبلکس، نیازمند دانستن و قواعد مهم معماری است. بنابراین اگر تخصصی در این زمینه ندارید، پیشنهاد می‌کنیم برای طراحی اولیه و ساخت ویلا دوبلکس، از کمک یک متخصص معماری بهره بگیرید. اگر ویلا دوبلکس خود را به صورت آماده و ساخته شده تحویل گرفته اید و تنها قصد چیدمان دکوراسیون ویلا دوبلکس را دارید نیز، کمک یک متخصص که بر قوانین اصلی و مورد اهمیت طراحی ویلا دوبلکس تسلط کامل دارد، می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی در نتیجۀ نهایی داشته باشد.

ایده ویلا دوبلکس

تماشای چند ایده ویلا دوبلکس می‌تواند به شما در طراحی دکوراسیون ویلا دوبلکس خود، عملکرد بسیار بهتری داشته باشید. به این فرآیند در اصطلاحات معماری، بررسی نمونه موردی گفته می‌شود. شما با در نظر گرفتن ایده های ویلا دوبلکس که توسط دیگر افراد انجام شده است، خواهید توانست تا برای طراحی دکوراسیون ویلا دوبلکس، خلاقیت و ایده پردازی بسیار بهتری را ارائه دهید. بنابراین این مرحله را در روند طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا دوبلکس خود به هیچ عنوان دست کم نگیرید. در ادامه، به اصول اولیۀ بسیار مهم برای طراحی هر یک از فضاها در دکوراسیون ویلا دوبلکس می‌پردازیم.

مقاله مرتبط:  10 ایده دکوراسیون ویلا باغ که آرزوی داشتنش را دارید | بخش دوم

دکوراسیون ویلا دوبلکس

آشپزخانه دوبلکس

آشپزخانه دوبلکس، یکی از فضاهایی است که باید حتماً در هنگام طراحی دکوراسیون ویلا دوبلکس آن را مد نظر داشته باشید. آشپزخانه، یکی از فضاهای عمومی در خانه محسوب می‌شود که در طول روز، بارها نیاز به رجوع به آن وجود دارد. بنابراین، آشپزخانه باید در مکانی باشد که دسترسی آن آسان باشد. با توجه دکوراسیون ویلا دوبلکس که در دو طبقه است، پیشنهاد می‌کنیم برای راحتی ساکنین، حتماً یک آشپزخانه کوچک هم در طبقه بالا در نظر بگیرید تا ساکنین برای هر بار استفاده مجبور به بالا و پایین رفتن پله‌ها نباشند.

اتاق خواب دوبلکس

اتاق خواب دوبلکس، به طور معمول در طبقۀ بالایی ویلا دوبلکس قرار می‌گیرد. به طور معمول، اتاق خوابی که در طبقۀ همکف و در نزدیکی درب ورودی قرار دارد، به عنوان اتاق خواب مهمان در نظر گرفته می‌شود. این مسئله، به دلیل تفکیک فضاهای خصوصی از فضاهای عمومی صورت می‌پزید. پیشنهاد می‌کنیم، برای طراحی دکوراسیون ویلا دوبلکس خود نیز حتماً از ای قانون پیروی کنید.

ویژگی‌های خانه دوبلکس مدرن

یک خانه دوبلکس مدرن، از تمامی بخشهای یک ویلای دوبلکس معمولی تشکیل می‌شود. آنچه در این سبک از دکوراسیون ویلا دوبلکس متفاوت است، باز بودن تمامی فضاها است. به بیان دیگر، در دکوراسیون خانه دوبلکس مدرن بیشتر از سبکهایی با نام Life بهره گرفته می‌شود که در آن به شدت قدیم تقسیم فضایی را ملاحظه نخواهیم کرد.

اهمیت بهره گرفتن از کمک یک معمار در طراحی دکوراسیون ویلا دوبلکس

دکوراسیون ویلا دوبلکس هم درست همانن هر کار تخصصی دیگر، نیازمند کمک گرفتن از یک متخصص در همین حوزه است. اگر می‌خواهید دکوراسیون ویلا دوبلکس شما به درستی، بر اساس قواعد حاکم بر طراحی داخلی و در عین حال به زیبایی هرچه تمام‌تر انجام شده و هزینۀ تمام شدۀ شما مقرون به صرفه‌تر آن چیزی باشد که تصورش را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از معماران ملل دیزان به جهت طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا دوبلکس کمک بگیرید. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید سری به سایت ملل دیزان بزنید و یا از طریق شماره‌های تماس با مجموعه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟