بهترین سن آپارتمان برای خرید که بیشترین سود را ببرید
بهترین سن آپارتمان برای خرید که بیشترین سود را ببرید
سپتامبر 8, 2022
همه چیز درباره خانه های سبک گوتیک
همه چیز درباره خانه های سبک گوتیک
سپتامبر 14, 2022

لیست کارهای بازسازی؛ صفر تا صد مراحل بازسازی

لیست کارهای بازسازی؛ صفر تا صد مراحل بازسازی

 بررسی لیست کارهای بازسازی؛ صفر تا صد مراحل بازسازی

با افزایش سن ساختمان‌ها در کلان‌شهرها و عدم امکان تخریب و ساخت خانه‌ها، بازسازی منازل، دفاتر کاری، واحدهای تجاری و غیره، در میان تمامی افراد جامعه محبوب شده است. در تمامی اماکن، لیست کارهای بازسازی تقریباً یکسان است. بنابراین اگر شما هم قصد دارید تا به بازسازی منزل و دفتر کار خود بپردازید، در این مقاله همراه ما باشید تا لیست کارهای بازسازی برای شما بازگو کنیم.

 

بازسازی خانه | خانه خود را از نو بسازید!

بازسازی خانه به معنی ایجاد تغییرات اساسی در سطح ‌بندی‌های متعدد است. گاهی ممکن است تنها به نقاشی کردن دیوارها بپردازید تا کمی حس و حال خانه خود را تازه‌تر کنید. اما در بیشتر موارد زمانی که از بازسازی و نوسازی خانه یا محل کار صحبت می‌کنیم، فرایندی بسیار پیچیده‌تر از یک نقاشی ساده است.

در لیست کارهای بازسازی خانه، اگر مراحل طراحی و پیش از آغاز کار را در نظر نگیریم، تمامی مراحل ساخت یک ساختمان را به همراه خواهیم داشت. تنها تفاوت بازسازی با ساخت و ساز اساسی، عمق کارها و میزان هزینه‌ای است که نیاز خواهید داشت. به بیان دیگر، در لیست کارهای بازسازی از تخریب تا برق کاری، از لوله کشی تا نازک کاری، همه و همه وجود خواهند داشت. این مراحل کمک خواهند کرد تا بتوانید یک خانه قدیمی را به طور کامل از نو بسازید.

 

لیست کارهای بازسازی پیش از آغاز کار

لیست کارهای بازسازی، تنها شامل مواردی نمی‌شود که در هنگام بازسازی انجام می‌شوند. برخی از مراحل در نوسازی یک محیط به پیش از شروع کار تعلق دارند. به عنوان مثال، بررسی شرایط فعلی، تعیین نیازها، تعیین بودجه، بررسی نیازهای ضروری پروژه، یافتن تیم طراحی و اجرا، طراحی نقشه‌های جدید برای بازسازی و اخذ مجوزهای مربوطه در صورت نیاز، همگی از دسته کارهایی هستند که در لیست کارهای بازسازی پیش از شروع کار باید انجام شوند.

لیست کارهای بازسازی پیش از آغاز کار

 

مقاله مرتبط:   بهترین منطقه تهران برای سرمایه گذاری مسکن که باید بشناسید

 لیست کارهای بازسازی در حین بازسازی

زمانی که تمامی مراحل لیست کارهای بازسازی متعلق به پیش از آغاز کار را انجام دهید، بازسازی شما آغاز خواهد شد. لیست کارهای بازسازی در این مرحله عبارتند از:

 1. تخلیه ساختمان در حال بازسازی
 2. آغاز تخریب بر اساس نقشه‌های تایید شده
 3. تعیین مسیر لوله کشی و برق کشی جدید
 4. تخلیه نخاله‌های حاصل از تخریب
 5. برق کشی و لوله کشی
 6. نوسازی سرویس های بهداشتی
 7. کاشی کاری
 8. دیوارکشی جدید
 9. کابینت کاری آشپزخانه
 10. نوسازی پنجره‌ها
 11. گچ کاری
 12. نازک کاری و نقاشی
 13. نصب کلید و پریز
 14. نظافت
 15. چیدمان

البته نمی‌توان گفت که لیست کارهای بازسازی تنها در این 15 مورد خلاصه خواهد شد. برخی از موارد نامبرده در لیست بالا به صورت ادغام شده انجام می‌شوند و گاهی نیز خود تبدیل به چند مرحله بسیار گسترده تبدیل خواهند شد. آنچه مسلم است، پیچیدگی اوضاع حاکم بر کلیت فرایند بازسازی است که در صورت عدم وجود تخصص و تجربه کاری، رسیدن به نتیجه مطلوب را تقریبا برای شما غیرممکن و یا بسیار سخت خواهد کرد.

 

انتخاب تیم طراحی و اجرا | مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید

با توجه به پیچیدگی فرایند حاکم بر لیست کارهای بازسازی، ضروری است که در صورت نیاز به بازسازی محیط مورد نظر خود از یک تیم متخصص کمک بگیرید. علت اهمیت حضور تیم طراحی و اجرا در کوتاه کردن پروژه، تخصیص بودجه، جلوگیری از افزایش هزینه‌ها و ارائه طرحهای خلاقانه بر اساس نیاز کارفرما است. به همین جهت، برای آنکه بتوانید صفر تا صد لیست کارهای بازسازی را با خیال راحت سپری کنید، بهتر است تا در انتخاب تیم طراحی و اجرای خود، دقت ویژه‌ای داشته باشید.

 

ملل دیزاین | مجموعه‌ای که می‌توانید به آن اعتماد کنید

مجموعه ملل دیزاین با سالها تجربه در زمینه طراحی و ساخت پروژه‌های متنوع معماری و معماری داخلی و تیمی تشکیل شده از افرادی متخصص، خلاق و دقیق می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. این مجموعه لیست کارهای بازسازی را به صورتی دقیق برای شما تنظیم کرده و با توجه به نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارید، بهترین نتیجه را برایتان رقم خواهد زد. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد مجموعه ملل دیزاین و راه و روش همکاری با این مجموعه می‌توانید سری به سایت ملل دیزان بزنید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان ملل دیزاین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟