دکوراسیون اداری مدرن و استارتاپی
ایده های دکوراسیون اداری مدرن و استارتاپی
مارس 31, 2022
طراحی ویلا در لواسان
همه چیز درباره طراحی ویلا لواسان
آوریل 10, 2022

همه چیز درباره طراحی نمای مدرن و کلاسیک

طراحی نمای مدرن و کلاسیک

بررسی طراحی نمای مدرن و کلاسیک

طراحی و اجرای نمای ساختمان، یکی از آن مسائل بسیار مهم در مراحل پایانی یک پروژه ساختمانی است که باید با تحقیق، بررسی و با بهره‌گیری از دانش و تجربه یک معمار مجرب انتخاب، طراحی و اجرا شود. در این مرحله از ساختن ساختمان، سوالی که ممکن است ذهن هر کارفرمایی را به خود جلب کند این است که:

  • نمای مدرن یا کلاسیک؟ کدام یک می‌تواند تاثیر بهتری در ظاهر کلی ساختمان بگذارد؟
  • مزایا و معایب نمای مدرن ساختمان و نمای کلاسیک چیست؟
  • در انتخاب سبک طراحی نمای مدرن و کلاسیک، به چه مواردی باید توجه کرد؟
  • هزینه طراحی و اجرای نما چقدر است؟
  • کدام معمار برای طراحی نما بهتر است؟

در این مقاله قصد داریم تا با بررسی تمامی موارد حائز اهمیت در مورد طراحی نمای مدرن و کلاسیک، پاسخ کاملی به سوالات مطرح شده در بالا در اختیار شما قرار دهیم. با ما تا انتهای مطلب، همراه باشید.

نمای مدرن یا کلاسیک

پیش از انتخاب در میان نمای مدرن یا کلاسیک، بهتر است در مورد چند مسئله تحقیق و بررسی کنید. برخی از این مسائل عبارت می‌شوند از:

  • سبک کلی معماری ساختمان
  • شرایط اقلیمی و جغرافیایی منطقه
  • قوانین شهرداری برای طراحی نما در منطقه
  • بودجه مد نظر برای طراحی نمای مدرن و کلاسیک

پاسخ به این سوالات است که می‌تواند شما را در مسیر طراحی نمای مدرن و کلاسیک و انتخاب یکی از سبکها، یاری کند.

1. سبک کلی معماری ساختمان

بررسی سبک کلی معماری ساختمان، به نظر ساده‌ترین مرحله است. پیشنهاد می‌کنیم اگر در کلیت ساختمان شما از سبک کلاسیک بهره گرفته شده است، برای طراحی نما نیز از همین سبک پیروی کنید و در صورت سبک کلی معماری مدرن، برای طراحی نمای ساختمان، سبک مدرن را در نظر بگیرید.
این مسئله، به شما کمک خواهد کرد تا یکپارچگی را در کلیت طراحی ساختمان خود حفظ نموده و به همین ترتیب، ارزش بصری آن را افزایش دهید. علاوه بر این، در موارد مرتبط با مارکتینگ و فروش ساختمان، همین یکپارچگی طراحی، می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای بر روی مخاطبتان بگذارد.

مقاله مرتبط:  نحوه طراحی خانه باغ؛ از ایده تا اجرا

2. شرایط اقلیمی و جغرافیایی منطقه

شرایط اقلیمی و جغرافیایی منطقه، یکی از عواملی تعیین کننده در انتخاب سبک طراحی نمای مدرن و کلاسیک است. شرایط جغرافیایی، می‌توانند متریال مورد استفاده را تعیین کنند. این متریال، اگر بر اساس شرایط اقلیمی به درستی انتخاب شوند، می‌توانند در وضعیت طول عمر نمای ساختمان، محافظت از محیط زیست، تاثیرات بصری بر محیط و جذب یا دفع گرما و سرما، تاثیرگذار باشند.
به عنوان مثال، برای شهر تهران، با توجه به تحقیقات گسترده انجام شده، استفاده از آجر، می‌تواند تاثیر بسیار مهمی داشته باشد.

طراحی نمای مدرن

3. قوانین شهرداری برای طراحی نما در منطقه

آن چیزی که شما برای طراحی نمای مدرن و کلاسیک دوست دارید یک طرف و قوانین شهرداری برای طراحی نما یک طرف دیگر!
شما به عنوان سازنده، طراح و یا مجری، موظف هستید تا کلیه مراحل طراحی تا اجرای نما را بر اساس قوانین حاکم بر شهرداری انجام دهید. به همان مثال شهر تهران بازمی‌گردیم؛ که طبق قوانین شهرداری، شما موظف خواهید بود تا در بخش مشخصی از نما، از متریال آجر بهره بگیرید.

4. بودجه مد نظر برای طراحی نمای مدرن و کلاسیک

پس از بررسی متریال، قوانین شهرداری، شرایط اقلیمی و غیره، به مهم‌ترین بخش که همان تعیین بودجه است خواهیم رسید. به احتمال زیاد، تنظیم بودجه برای نما، از همان ابتدای شروع کار انجام شده است. اما اگر این مرحله را فراموش کرده باشید، بهتر است هرچه سریعتر با مشورت یک معمار و با توجه به علاقه خود در میان طراحی نمای مدرن و کلاسیک، میزان بودجه را تنظیم کنید.

نقش معمار در طراحی نمای مدرن و کلاسیک

طراحی نمای مدرن و کلاسیک، فرقی نخواهد کرد. هر کدام از این سبکهای نما، مزایا و معایب مختص به خود را دارند که می‌توانید با مشورت معمار خود به آگاهی کاملی در مورد هر یک از سبکها برسید. آنچه اهمیت دارد، طراحی درست و بر اساس اصول و قواعد توسط یک فرد متخصص، با تجربه و آشنا در این زمینه است. این معمار شما خواهد بود که خوبی یا بدی، زیبایی یا زشتی و کیفیت یا بی کیفیتی نما را تعیین خواهد کرد.

ملل دیزاین، با تیم مجرب خود، همراه شما است تا بتوانید بهترین طراحی نمای مدرن و کلاسیک و همچنین اجرای نما را داشته باشید. برای کسب اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید با شماره تلفن مجموعه تماس بگیرید و یا به سایت ملل دیزان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟