هزینه بازسازی خانه ۷۰ متری؛ صفر تا صد کارها
هزینه بازسازی خانه ۷۰ متری؛ صفر تا صد کارها
آگوست 30, 2022
بهترین سن آپارتمان برای خرید که بیشترین سود را ببرید
بهترین سن آپارتمان برای خرید که بیشترین سود را ببرید
سپتامبر 8, 2022

خانه چند سال ساخت کلنگی محسوب می شود؟ همه چیز درباره خانه کلنگی

همه چیز درباره خانه کلنگی

بررسی همه چیز درباره خانه کلنگی

امروزه بسیاری از خانه‌های قدیمی و آپارتمانها به عنوان خانه کلنگی خرید و فروش می‌شوند. زمانی که قصد فروش خانه چند سال ساخت خود را داشته باشید و یا بخواهید یک خانه چند سال ساخت و قدیمی را بخرید، احتمالاً با نام خانه کلنگی آشنا خواهید شد. ممکن است در این زمان سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول کند:

  • خانه کلنگی یعنی چه؟
  • خانه چند سال ساخت کلنگی محسوب می شود؟
  • علت تفاوت قیمت خانه کلنگی با نوساز در چیست؟
  • چرا بازسازی خانه های کلنگی پرطرفدار شده است؟

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی همه چیز در مورد خانه کلنگی پرداخته و ببینیم که خانه چند سال ساخت کلنگی محسوب می شود و بهترین راه بازسازی منزل و دفتر کار را نیز مورد بررسی قرار دهیم. با ما تا انتها همراه ما باشید تا پاسخ کاملی برای سوالات مطرح شده در بالا در اختیارتان قرار دهیم.

 

خانه کلنگی یعنی چه؟

زمانی که سن یک خانه ویلایی یا یک آپارتمان رو به افزایش می‌رود، متریال استفاده شده در ساخت آن نیز به مرور زمان فرسوده خواهد شد. همین فرسوده شدن متریال ساختمان و تاسیسات آن است که موجبات ورود حشرات موزی به ساختمان را فراهم خواهد کرد. به همین ترتیب، با گذشت زمان، امکان سکونت در این ساختمان از بین رفته و این ملک به یک خانه کلنگی تبدیل خواهد شد.

پیش از آن که به بررسی پاسخ این سوال که خانه چند سال ساخت کلنگی محسوب می شود، بپردازیم؛ اگر می‌پرسید خانه کلنگی یعنی چه، باید بگوییم خانه کلنگی به خانه‌ای گفته می‌شود که امکان سکونت در ساختمان آن دیگر وجود ندارد.

 

خانه چند سال ساخت کلنگی محسوب می شود؟

پاسخ به سوال خانه چند سال ساخت کلنگی محسوب می شود، بسته به این که سوال شما مربوط به کدام کشور، کدام آب و هوا و کدام دوره معماری در هر کشور است، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در کشور خودمان ایران، برخی ساختمانهایی که در دوران صفویه ساخته شده‌اند، هنوز هم به عنوان یک ملک کلنگی شناخته نمی‌شوند؛ اما در دوران امروزی، سن ساختمان بین 25 تا 30 سال که باشد می‌توانیم آن را به عنوان یک ساختمان کلنگی، بشناسیم.

مقاله مرتبط:  خدمات بازسازی ویلا در لواسان و همه چیز درباره آن

در آسیای شرقی، خانه‌هایی که بیش از 50 سال سن داشته باشند، خانه کلنگی شناخته می‌شوند. اگر می‌پرسید در اروپا خانه چند سال ساخت کلنگی محسوب می شود، باید بگوییم در برخی مواقع این عدد حتی تا 100 سال هم افزایش پیدا خواهد کرد.

 

خانه چند سال ساخت کلنگی محسوب می شود؟

تفاوت قیمت خانه کلنگی با نوساز در چیست؟

تفاوت قیمت خانه کلنگی با نوساز، در قیمت ساختمان آن است. در خانه‌های نوساز، هزینه‌ای که شما می‌پردازید، برای هر متراژ ساختمان است. در حالی که ساختمان در یک ملک کلنگی هیچ ارزشی ندارد. به بیان دیگر، زمانی که شما قصد خرید یک خانه کلنگی را داشته باشید، فقط ارزش زمین ملک را پرداخت خواهید کرد. چرا که ارزش خانه کلنگی را زمین آن مشخص خواهد کرد نه ساختمان آن. این مسئله زمانی که ملک مورد نظر شما ارزش داشته باشد، متفاوت خواهد بود.

 چرا بازسازی خانه کلنگی اهمیت دارد؟

امروزه در شهرهای بزرگ مانند تهران شاهد آن هستیم که خانه های قدیمی به جای آنکه تخریب و از نو ساخته شوند، بازسازی شده، تغییر کاربری می‌دهند و در نهایت مورد استفاده مجدد قرار خواهند گرفت. به عنوان مثال، برخی از خانه های بسیار قدیمی که از دوران قاجار باقی مانده‌اند، پس از بازسازی اساسی، به کافی شاپ و یا هتل بوتیک تبدیل شده و محلی برای کسب درآمد شده‌اند.

در این راستا بهتر است زمانی که قصد خرید یک خانه کلنگی دارید، پس از آنکه دانستید، خانه چند سال ساخت کلنگی محسوب می شود و خانه مورد نظر خود را بر اساس پاسخ بررسی کردید، ارزش ساختمان را نیز مورد بررسی قرار دهید. به این ترتیب خواهید توانست تا به جای ساخت و ساز و از بین بردن یک بنای ارزشمند و تاریخی، از آن بهره‌ری درآمدی فوق العاده‌ای داشته باشید.

ملل دیزاین در این راستا همراه شما خواهد بود تا بازسازی یا ساخت و ساز خود را به صورتی اصولی و خلاقانه انجام دهید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد این مجموعه می‌توانید به سایت ملل دیزان مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان ملل دیزاین به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟