فرق نمای کلاسیک و رومی
فرق نمای کلاسیک و رومی و همه چیز درباره آن ها
مارس 9, 2023
دکوراسیون ویلا دوبلکس
بهترین ایده ها برای دکوراسیون ویلا دوبلکس
آوریل 6, 2023

همه چیز درباره نمای کلاسیک ویلایی

همه چیز درباره نمای کلاسیک ویلایی

معرفی کامل نمای کلاسیک ویلایی

استفاده از نمای کلاسیک ویلایی در چند دهه اخیر بسیار پرطرفدار شده است. ویژگی‌های منحصر به فرد این سبک از طراحی نمای مدرن و کلاسیک و اجرای نما به گونه‌ای است که به خصوص در ساختمان‌های ویلایی می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل و تخصصی نمای کلاسیک ویلایی و فرق آن با نمای رومی بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا پس از شناخت نمای کلاسیک ویلایی و المان‌های آن، با تاثیرات عمیق این سبک از طراحی نما آشنا شوید.

نمای کلاسیک ویلایی چیست؟

نمای کلاسیک ویلایی با دلالت بر تاریخ معماری در یک سرزمین سعی دارد تا المان‌های مورد استفاده در سبک‌های معماری دوران گذشته را به ساختمان مدرن امروزی وارد کند. در نمای کلاسیک ویلایی قصد دارد تا اصالت برگرفته از تاریخ را به ساختمانی که امروز در حال ساخته شدن است اضافه کند. تقارن، استفاده متوالی از ستون‌های با سطح مقطع گرد و تزئینات زیاد و شامل سرستون، استفاده از پنجره‌های کشیده و طاق‌دار و غیره همگی از ویژگی‌های نمای کلاسیک ویلایی خواهد بود که باید با ظرافت خاصی کنار هم مورد استفاده قرار گیرند.

همه چیز درباره نمای کلاسیک ویلایی

فرق نمای کلاسیک و رومی

مهم‌ترین فرق نمای کلاسیک و رومی در اصالتی است که به هویت ساختمان خواهند بخشید. نمای رومی خود نوعی نمای کلاسیک است که تنها در جلد رویی ساختمان نمایان خواهد شد. اما در مقابل نمای کلاسیک ویلایی به عمق ساختمان نفوذ کرده و هویت داخلی آن را نیز دستکاری خواهد کرد. نمای کلاسیک، با تکیه بر اصالت، حس و حال لوکس را به ساختمان اضافه خواهد کرد و ارزش کلی ساختمان را چندین برابر خواهد کرد. در حالی که نمای رومی تنها قصد دارد تا ظاهر را بسازد و در باطن بدون هیچ تناسب با سبک مدرن ترکیب شود.

مقاله مرتبط:  ایده ای فوق العاده طراحی باغ ۱۰۰۰متری

المان های نمای کلاسیک ویلایی

همانطور که گفتیم مهم‌ترین ویژگی نمای کلاسیک ویلایی استفاده از جزئیات معماری گذشته در هر فرهنگ است. در معماری کلاسیک ایران با دلالت بر سبک معماری هخامنشی، صفوی و ترکیب این سبک‌ها در کنار هم، مهم‌ترین المان های نمای کلاسیک ویلایی تشکیل می‌شوند که شامل:

  • ستون های متوالی کوتاه
  • استفاده از کله گاوی
  • استفاده از سر ستون با جزئیات زیاد
  • ستون های با سطح مقطع گرد (به طور کلی در معماری کلاسیک، خط منحنی به کرات دیده می‌شود)
  • استفاده از قوس و نقش برجسته
  • بهره گرفتن از کتیبه، قاب برای پنجره، هلال، گلویی و غیره

تاثیر نمای کلاسیک ویلایی بر کل ساختمان چیست؟

نمای کلاسیک ویلایی با دلالت بر تاریخ و فرهنگ از منطقه، حس و حال لوکس با اصالت را به ساختمان اضافه خواهد کرد. طراحی نمای کلاسیک ویلایی علاوه بر جنبه فرهنگی و ارزش زیبایی شناسی که به بنا می‌بخشد می‌تواند با افزایش تاثیر ظاهری بر لوکس بودن ساختمان، فروش آن را نیز به شدت ساده‌تر کند. سبک نمای کلاسیک ویلایی مخصوص ثروتمندان اصیل است، پس بهتر است برای ساختمان‌های با اصالت مورد استفاده قرار بگیرد.

طراحی نمای مدرن و کلاسیک

ملل دیزاین و طراحی تخصصی نمای کلاسیک ویلایی

مهم‌ترین مسئله که استفاده از نمای کلاسیک ویلایی باید توجه کنید، کمک گرفتن از یک تیم متخصص است. جزئیات مورد استفاده در طراحی نمای کلاسیک ویلایی به قدری زیاد، مهم و حساس هستند که بدون تخصص و تجربه کافی می‌توانند نتیجه‌ای کاملاً متفاوت و نامناسب خلق کنند. در این راستا تیم مجرب، خلاق، دقیق و متخصص ملل دیزاین همراه شما خواهد بود تا بتوانید به سادگی و با بهترین نتیجه نمای کلاسیک ویلایی را خلق کنید.

جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد نحوه فعالیت تیم ملل دیزان، مشاهده نمونه پروژه‌های اجرا شده و مشاوره با تیم متخصص می‌توانید به سایت ملل دیزاین مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان ملل دیزاین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟