لیست کارهای بازسازی؛ صفر تا صد مراحل بازسازی
لیست کارهای بازسازی؛ صفر تا صد مراحل بازسازی
سپتامبر 11, 2022
سبک باروک در معماری داخلی را بشناسید
سبک باروک در معماری داخلی را بشناسید
سپتامبر 16, 2022

همه چیز درباره خانه های سبک گوتیک

همه چیز درباره خانه های سبک گوتیک

بررسی همه چیز درباره خانه های سبک گوتیک

سبک گوتیک یکی از سبکهای پرطرفدار معماری است که در زمان حاکمیت کلیساها و با هدف ساختن کلیساهای مجلل، خلق شد. این سبک که در ابتدای حضورش تنها برای ساخت کلیسا مورد توجه قرار می‌گرفت، بعدها و پس از تجلی خود در 3 دوره متفاوت، وارد خانه‌های اشرافی شده و سبک گوتیک ویکتوریایی نام گرفت. در این مقاله قصد داریم با بررسی این سبک، همه چیز درباره خانه های سبک گوتیک را مورد بررسی قرار دهیم و بهترین روش طراحی نمای مدرن و کلاسیک و خانه های سبک گوتیک را یاد بگیریم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 معماری گوتیک چیست؟

همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره‌ای کردیم، معماری سبک گوتیک، یک معماری اروپایی است که در حدود سالهای 1137 تا 1144 میلادی با طراحی کلیسای سن دنی در فرانسه، آغاز شد. این سبک معماری پر از جزئیات بوده و یک معماری عمودی است. الهام معماری گوتیک از ارتباط انسان با خداوند به عنوان یک رابطه بالا به پایین است. به همین جهت است که القای احساس کشیدگی به سمت آسمان در فضاها و سقفهای بلند اولین مواردی هستند که در مواجهه با خانه های سبک گوتیک مورد توجه قرار خواهند گرفت.

 ویژگی‌های معماری گوتیک

طبق بررسیهای انجام شده، استفاده از خطوط عمودی، اولین ویژگی معماری گوتیک است. در خانه های سبک گوتیک سقفهای کشیده، پنجره‌های بلند و طاقدار به وضوح می‌توان تشخیص داد. جزئیات در معماری گوتیک به صورت مبالغه آمیزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگهای این سبک سنگین و گرم بوده و گچ کاری‌های پر از جزئیات جایگاه ویژه‌ای در این سبک دارند. خانه های سبک گوتیک که الهام گرفته از گوتیک ویکتوریایی هستند، تمام ویژگیهای لوکس را با خود به همراه خواهند داشت.

 ویژگی‌های معماری گوتیک

 برای داشتن خانه های سبک گوتیک چه کنیم؟

برای آنکه بتوانید خانه های سبک گوتیک طراحی کنید، باید بر اساس ویژگیهای مهم این سبک، قدم بردارید. پیش از هر کار دیگری، بهتر است این مسئله را در نظر بگیرید که خانه های سبک گوتیک، خانه هایی پر از جزئیات و شلوغ هستند و این ویژگی به طور کامل در تضاد با معماری سبک مدرن و مینیمالیسم قرن اخیر است. خانه های سبک گوتیک را می‌توان با جزئیات مطرح شده در زیر، چیدمان کرد:

  1. رنگهای گرم شرابی، کرم، طلایی، کله غازی، ارغوانی و غیره را با آغوش باز وارد خانه های سبک گوتیک کنید.
  2. استفاده از کاغذ دیواریهای طرحدار و برجسته، یکی از ویژگیهای مهم خانه های سبک گوتیک است.
  3. در انتخاب پارچه برای مبلمان یا پرده به سراغ پارچه‌های مخمل در رنگهای این سبک بروید. مخمل، نماد خانه های سبک گوتیک است.
  4. پرده‌های والان دار پر از جزئیات و پر از چین، یکی دیگر از راه های چیدمان خانه های سبک گوتیک است.
  5. المان های سنگی و دکوراتیو فلزی را وارد دکوراسیون خانه های سبک گوتیک کنید. به این ترتیب، جزئیات لوکس خانه های سبک گوتیک را فراهم خواهید کرد.
  6. پنجره‌های عمود و باریک و طاق های جناقی، از مهم‌ترین عناصر تشکیل دهنده خانه های سبک گوتیک هستند.
  7. تا می‌توانید از شمع در دکوراسیون خانه های سبک گوتیک بهره بگیرید. نور شمع، یک نور گوتیک است.
  8. از گچ بریهای پر جزئیات و لوکس برای خانه های سبک گوتیک بهره‌مند شوید.
مقاله مرتبط:  خدمات بازسازی ویلا در لواسان و همه چیز درباره آن

با استفاده و کمک 8 مورد مطرح شده در بالا می‌توانید خانه های سبک گوتیک را طراحی کنید. اما آنچه بیش از این جزئیات اهمیت دارد، قرار دادن تمامی این جزئیات به صورتی هارمونیک در کنار هم است تا بتوانید از این همه جزئیات یک زیبایی چشم نواز خلق کنید. برای این منظور است که به کمک یک طراح متخصص و باتجربه برای طراحی و اجرای خانه های سبک گوتیک نیاز خواهید داشت.

 ملل دیزاین و طراحی خانه های سبک گوتیک

در صورتی که می‌خواهید  زیباترین خانه های سبک گوتیک را طراحی و اجرا کنید، به یک تیم طراحی و اجرای مجرب نیاز خواهید داشت تا جزئیات پردردسر سبک گوتیک را برایتان در کنار یکدیگر قرار دهد. در این راستا، تیم خلاق و باتجربه ملل دیزاین همراه شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد مجموعه ملل دیزاین، نحوه همکاری با این مجموعه و دیگر موارد در زمینه خانه های سبک گوتیک می‌توانید به سایت ملل دیزان مراجعه کنید و یا از طریق شماره‌‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان تیم ملل دیزاین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟