دکوراسیون لاکچری دفتر وکالت
ایده های دکوراسیون اداری لاکچری برای دفتر وکالت
مارس 20, 2022
نمای مدرن یا کلاسیک
نمای مدرن یا کلاسیک و مزیت ها و معایب هر کدام
مارس 30, 2022

چند ایده طراحی باغ ویلا کوچک

طراحی باغ ویلا کوچک

همه چیز درباره طراحی باغ ویلا کوچک

طراحی باغ ویلا کوچک، یکی از آن موضوعاتی است که برای تمام دارندگان باغ‌های کوچک در اطراف شهرهای بزرگ می‌تواند جذاب و قابل استفاده باشد. برای آنکه بتوانید با صرف کم‌ترین هزینه و زمان ممکن، بهترین باغ ویلا را طراحی کنید، نیازمند پیروی از چند قانون و بهره گیری از چند ایدۀ ناب خواهید بود.
در این مقاله، قصد داریم تا برای طراحی باغ ویلا کوچک شما، چند ایده در اختیارتان قرار دهیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا بتوانید به سادگی به زیباترین طراحی و اجرا برای باغ ویلای کوچک خود برسید.

برای طراحی باغ ویلا کوچک چه کنیم؟

پیش از آنکه در جهت طراحی باغ ویلا کوچک، هرگونه اقدامی انجام دهید پیشنهاد می‌کنیم یک قلم و کاغذ تهیه نموده و به این سوالات پاسخ دهید:

 • متراژ زمین باغ ویلای شما چقدر است؟
 • چه فضاهایی را می‌خواهید و کدام فضاها را می‌توانید حذف کنید؟
 • به کدام سبک از طراحی و معماری علاقه‌مند هستید؟
 • بودجۀ شما برای طراحی باغ ویلا کوچک تان چقدر است؟
 • شرایط اقلیمی محل قرارگیری ویلای شما چگونه است؟

پس از پاسخ دادن به سوالاتی که در بالا مطرح شد، زمان آن رسیده است تا برای ساده‌تر کردن طراحی باغ ویلا کوچک، آن را به دو بخش اصلی تقسیم بندی کنید:

 • طراحی فضای سبز باغ ویلای کوچک
 • طراحی ساختمان باغ ویلای کوچک

با توجه به کاربری یک باغ ویلا، بدون شک، توجه به طراحی و ساخت هر دو بخش یک ویلا دارای اهمیت است.

1. طراحی باغ میوه کوچک و دیگر بخش‌های فضای سبز ویلا

اولین و مهم‌ترین بخشی که یک باغ ویلا را تشکیل می‌دهد، فضای سبز آن است. بسیاری از ما علاقه داریم تا در فضای سبز باغ ویلای خود، باغ میوه کوچکی داشته باشیم. به این ترتیب، پیشنهاد می‌کنیم با توجه به متراژی که در اختیار دارید، شرایط آب و هوایی اقلیمی که پیش‌تر در مورد آن تحقیق کردید و همچنین میزان بودجه‌ای که دارید، اقدام به طراحی باغ میوه کوچک خود کنید. این بخش از طراحی باغ ویلا کوچک، دارای اهمیت بسیاری است، چرا که همۀ ما باغ ویلا را به خاطر فضای سبز آن دوست داریم!

مقاله مرتبط:  چند نمونه طراحی داخلی ویلای کوچک فوق العاده زیبا

2. طراحی باغ ویلا لاکچری یا خانه باغ سنتی کوچک؟ مسئله این است!

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که باید در روند تحقیق و بررسی خود و پیش از ساخت و طراحی باغ ویلا کوچک خود باید انجام دهید، انتخاب سبک است. دوست دارید یک خانه باغ سنتی کوچک داشته باشید یا طراحی باغ ویلا لاکچری را ترجیح می‌دهید؟
پاسخ به همین یک سوال، می‌توانید به طور کلی مسیر طراحی و اجرای پروژه باغ ویلای شما را تغییر دهد. چرا که مواد اولیه، سبک طراحی، خطوط مورد استفاده، رنگ مورد نظر و دیگر موارد مشابه در هر کدام از سبکهای مطرح شده در بالا، متفاوت خواهد بود.

طراحی باغ ویلا لاکچری

3. طراحی ساختمان باغ متناسب با اقلیم جغرافیایی

از هرچه بگذریم، سخن ساختمان باغ ویلا خوش‌تر است!
بدون شک، طراحی باغ ویلا کوچک بدون طراحی و ساخت ساختمان موجود در آن بلااستفاده و ناقص خواهد بود. بنابراین با توجه به متراژ زمینی که در اختیار دارید، حتماً فضایی را برای ساختمان ویلا در نظر بگیرید.
ساخت ساختمان ویلا می‌تواند بزرگترین چالش و پرهزینه‌ترین بخش طراحی باغ ویلا کوچک شما باشد. برای این منظور نیاز دارید تا تمامی مراحل طراحی تا اجرای یک ساختمان، از جمله خاک برداری، پی ریزی، آکس بندی و دیگر موارد را انجام دهید. مراحل گرفتن مجوز برای ساخت و ساز و گرفتن پایان کار را در نظر نگیریم هم، بدون کمک یک متخصص، این کار تقریباً غیرممکن خواهد بود.

چرا انتخاب یک معمار خوب برای طراحی باغ ویلا کوچک مهم است؟

انتخاب یک معماری خوب در طراحی باغ ویلا کوچک به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید:

 • بیشترین استفاده را از فضای محدودی که در اختیار دارید ببرید.
 • طراحی و ساخت ساختمان ویلا را به صورتی اصولی و در عین حال زیبا انجام دهید.
 • بر اساس وضعیت آب و هوایی، یک طراحی بی‌نظیر در فضای سبز خود داشته باشید.
 • هزینه‌های مورد نیاز برای انجام پروژه را مدیریت کنید.
 • مدت زمان انجام پروژه را به شدت کاهش دهید.

تیم ملل دیزاین در این مسیر همراه شما است تا بتوانید باغ ویلای کوچک رویاهایتان را طراحی و اجرا کنید. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به سایت ملل دیزان مراجعه نموده و یا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟