10 ایده خلاقانه برای منحصر به فرد کردن دکور کافی‌ شاپ شما!!!
ژانویه 7, 2020
مجوز غرفه سازی
مهم‌ترین نکات و مراحل برای اخذ مجوز غرفه‌ سازی
ژانویه 11, 2020

8 عامل تأثیرگذار بر موفقیت در نمایشگاه

موفقیت در نمایشگاه

شرکت ملل دیزاین قصد دارد در این مقاله به عنوان راهنمای شما عمل کند تا بتوانید به هنگام برپایی غرفه به موفقیت در نمایشگاه دست یابید.

در دایر کردن یک غرفه و به موفقیت رسیدن شرکتی که آن را برپا می‌کند، عوامل متعددی نقش دارند. پس شما باید تمامی این نکات را بدانید و برای انجام شدن آن‌ها کوشش کنید. تا بتوانید از این آزمون مهم سربلند بیرون آمده و در این بازی بین شرکت‌های مختلف، پیروز میدان باشید.

 

 

چرا غرفه‌سازی بر موفقیت در نمایشگاه اهمیت دارد؟

 

برای پاسخ به این سوال باید از خود بپرسید که ما چرا غرفه برپا می‌کنیم؟ پاسخ کاملا روشن است. برای معرفی شرکت، برند و یا محصول‌مان به سایرین.

پس اگر در این راه موفق بودیم، مخاطبان نام ما را در ذهن خود حک نموده و از ما به عنوان شرکتی موفق یاد خواهند کرد و در صورت عدم موفقیت، ممکن است نام برند خود را برای همیشه به نابودی بکشانیم.

موفقیت در نمایشگاه

عوامل موفقیت در نمایشگاه:

طراحی غرفه مهمترین عامل موفقیت در نمایشگاه

مهم‌ترین عاملی که در موفقیت هر غرفه نقش دارد، طراحی مناسب آن است. برای این کار لازم است از یک طراح خبره و یک شرکت غرفه‌ساز با تجربه مشورت بگیرید و از کمک‌هایشان استفاده کنید.

 

در این زمینه توجه به مسائلی چون طراحی اولیه، کف سازی، نورپردازی، گل‌آرایی و… نقش دارند که شرکت ملل دیزاین در مقاله‌های دیگر به تفصیل به آن‌ها پرداخته است.

 

بعضی از غرفه‌داران مخالف پرداخت هزینه لازم به طراحان جهت یک طراحی ایده‌آل هستند و ترجیح می‌دهند از طرح‌های ساده و بی‌دردسر استفاده نمایند. در پاسخ به این دوستان باید گفت، در یک نمایشگاه با موضوعی خاص، که اکثر غرفه‌ها محصول یا خدمتی مشابه را به نمایش می‌گذارند، پیروز میدان کسی است که در ظاهرِ غرفه خود تمایزی ایجاد کرده باشد.

 

ممکن است این هزینه در ابتدای امر زیاد به نظر برسد، اما کمک می‌کند تا مشتریان شما در آینده نیز استمرار داشته باشند.

 

(یکی از موارد مهم به هنگام طراحی غرفه، هارمونی رنگ‌هاست. به تناسب رنگ غرفه، کالای مورد نظر و وسایل داخل غرفه توجه ویژه‌ای داشته باشید).

 

تاثیر موقعیت غرفه بر موفقیت در نمایشگاه

قطعا یکی از دلایلی که بر موفقیت در نمایشگاه تاثیرگذار است، موقعیت غرفه است. این که غرفه شما تک وجهی، نبشی، شبه‌جزیره‌ای یا جزیره‌ای است و یا مهم‌تر از آن، این موضوع که، غرفه شما در چه موقعیت مکانی نسبت به نمایشگاه قرار دارد. آیا به درب‌های ورود و خروج نزدیک است؟ در کدام طبقه واقع شده است؟

 

نوع غرفه و موفقیت در نمایشگاه

سومین نکته‌ای که به شما کمک خواهد کرد، نوع غرفه‌تان است. شما باید با توجه به بودجه‌تان، نوع نمایشگاهی که در آن شرکت می‌کنید، و استمرارتان بر شرکت در نمایشگاه‌ها، یکی از مدل‌های خودساز یا پیش‌ساخت را انتخاب نمایید.

برای مثال اگر بودجه شرکت شما در حدِ پایینی است، بهتر است از غرفه‌های پیش‌ساخت که خود انواع مختلف دارند بهره ببرید.

 

از طرف دیگر اگر می‌خواهید غرفه‌تان با جذابیت بسیار بالا و متفاوت با سایر غرفه‌ها بوده و فقط برای اهداف خاص شرکت شما ساخته شود، به سراغ غرفه‌های خودساز بروید.

مقاله مرتبط:  مهم‌ترین نکات و مراحل برای اخذ مجوز غرفه‌ سازی

 

 

نوع متریال غرفه سازی چه تاثیری بر موفقیت در نمایشگاه دارد؟؟

نوع متریال کاربردی نیز در موفقیت شما نقش دارد. برای درک بهتر این موضوع از شما سوالی می‌پرسیم. زیبایی چوب در ساخت یک غرفه بیشتر است یا زیبایی نئوپان؟

در کف‌سازی، استفاده از موکت جالب‌تر است یا استفاده از کفپوش‌های مارک‌دار؟

 

با توجه به این سوالات، حتما دانسته‌اید که نوع متریال قابل استفاده بسیار اهمیت دارد.

(نکته دیگر در اهمیت نوع متریال، جدا از زیبایی، این است که برخی از متریالی که در ساخت غرفه از آن‌ها استفاده می‌کنیم قابلیت استفاده مجدد را نیز دارند. برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید).

 

استند هدایای تبلیغاتی و یادگاری

به هنگام غرفه‌سازی، مکانی را برای قرار دادن یادگاری‌ها در نظر بگیرید (قرار نیست یادگاری‌ها وسایل گران قیمت باشند. می‌توانید از ماگ، فلش و یا خودکار استفاده کنید. نام شرکت شما باید روی این وسایل درج شود. در این صورت مشتریان با هر بار استفاده از این وسایل به یاد شما خواهند بود).

 

متفاوت بودن با سایرین نکته ای کلیدی برای موفقیت در نمایشگاه

یکی از کارهایی که به موفقیت در نمایشگاه  شما کمک می‌کند، تمایزتان با سایر غرفه‌داران است. اما برای انجام این مهم چه کنیم؟

راه‌های متفاوتی وجود دارد که ما به ذکر چند نمونه می‌پردازیم.

 

برخی از شرکت‌کنندگان به هنگام حضور در نمایشگاه با اتمام شارژ تلفن همراه خود مواجه می‌شوند و دسترسی به پریز برق ندارند. برای کمک به آن‌ها می‌توانید از جایگاه شارژ به همراه سیم‌‌های شارژر مختلف در غرفه‌تان استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید از شرکت کنندگان، با خوراکی‌های کوچک پذیرایی کنید.

 

به این ترتیب در کل نمایشگاه نام شما به عنوان غرفه‌ای که نیاز مشتری را شناسایی کرده، شناخته خواهید شد و این شما را به موفقیت نزدیک خواهد ساخت.

 

بهترین استفاده از فضای غرفه

از آن‌جا که متراژ اغلب غرفه‌ها پایین است، برخی از آن‌ها به دلیل حضور وسایل زیاد، شلوغ و به هم ریخته جلوه کرده و مخاطب را فراری می‌دهند.

بهترین راه این است که فضای غرفه خود را تقسیم بندی نموده و از هر کدامِ این قسمت‌ها به نحو احسن استفاده کنید.

 

از طرفی از قرار دادن وسایل بلا استفاده دوری کنید.

(برای مثال قرار نیست برای هر کدام از کارمندان در غرفه صندلی قرار دهید. در این صورت کل غرفه شما مملو از میز و صندلی خواهد بود و بازدیدکنندگان جایی برای رفت و آمد نخواهند یافت! اتفاقا شایسته است که کارکنان شما بایستند و از نشستن خودداری کنند).

 

در این میان حضور مکانی دنج برای بستن قراردادها و جلسات نیز ضروری است. در این مکان قادر خواهید بود تا به شرح کالایتان نیز بپردازید.

 

 

ابعاد غرفه

یکی از مسائل مهم که به موفقیت در نمایشگاه کمک میکند، متراژ غرفه است. زیرا اگر ابعاد غرفه از نیاز شرکت کوچک‌تر باشد، ممکن است غرفه شلوغ و به هم ریخته جلوه کند. همچنین اگر متراژ غرفه بیشتر از حد نیاز باشد، خلوت و بدون کارایی جلوه خواهد کرد.

 

نتیجه‌گیری

موفقیت در غرفه‌سازی موضوعی است که به شدت در آینده شرکت شما تاثیرگذار است. اما این موضوع مهم، به عوامل متعددی وابسته است. شما به عنوان یک غرفه‌دار و یا یک غرفه‌ساز، باید این نکات که شرکت ملل دیزاین در بالا به آن‌ها اشاره کرد را بدانید و آن‌ها را به کار ببندید.

 

برای دریافت مشاوره رایگان و  ارتباط یا کارشناسان طراحی غرفه و غرفه سازی کلیک کنید

تلگرام طرح و ایده ملل اینستاگرام طرح و ایده ملل لینکدین طرح و ایده ملل توئیتر طرح و ایده مللتماس با طرح و ایده ملل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟