دکوراسیون اداری
چالش های طراحی دکوراسیون اداری
آوریل 23, 2020

6 روش برای بزرگتر نشان دادن خانه بدون ایجاد تغییرات در ساختار

6 روش برای بزرگتر نشان دادن خانه بدون ایجاد تغییرات در ساختار

تا به حال شده در حالی که وقت زیادی را در خانه می گذرانید آرزو کنید ای کاش در خانه ای بزرگ تر زندگی می کردید؟ اضافه کردن یک قسمت به خانه یا به هم زدن دیوارهای داخلی راه بسیار خوبی برای بزرگ کردن آن است اما گران، وقت گیر یا گاهی اوقات غیرممکن است. اما نگران نباشید، چند روش هوشمندانه و ارزان تر برای بزرگتر نشان دادن خانه وجود دارد که می توانید خانه خود را بزرگ تر از آنچه هست نشان دهید.

6 روش را برای اصلاح طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما اماده کرده ایم، تا بتوانید بدون ایجاد تغییری در ساختار آن، خانه خود را جادارتر و روشن تر نمایید :

1- قانون “طالبی”

قانون "طالبی"

 

با جمع و جور کردن خرده ریز ها شروع کنید. یعنی هر چیز کوچک اندازه طالبی یک فضای اضافی درهم ریخته است و اتاق را کوچک و شلوغ نشان می دهد. اگر خانه شما پر از وسایل کوچک است سعی کنید این موارد را با تعداد کمتر وسایل بزرگتر مثل گلدان های بزرگ ، قاب عکس های بزرگتر تغییر دهید.

2- استفاده از چراغ های کوچک در همه جا

استفاده از چراغ های کوچک در همه جا

یک لامپ روشنایی بالای سر می تواند فضای یک اتاق را کم عمق بخشد، زیرا احتمالاً نور قادر به دستیابی به گوشه و کنار فضا نخواهد بود. یک راه حل ساده برای مقابله با این مسئله، وسایل نوری کوچک تر است که در اطراف اتاق قرار دارند. آنها نه تنها تمام فضا را روشن می کنند بلکه باعث ایجاد عمق بیشتر و احساس بزرگتر نشان دادن خانه شما شوند.

یک لامپ لمسی ساده ویژگی عالی برای به حداکثر رساندن فضای اتاق است. به لطف خروجی پراکنده آن، نور را به طور مساوی پخش می کند و باعث می شود که دیوارها به جای برجسته تر شدن، دورتر شوند.

 

3- ایجاد یک اتاق درون یک اتاق

ایجاد یک اتاق درون یک اتاق

فرشها می توانند بهترین راه برای ساخت نشانگرها در اطراف منطقه باشند. آنها نه تنها چشم را به این فکر می اندازند که فضای کف بزرگتر باشد ، بلکه باعث می شود اتاق ها برای بیش از یک هدف کاربردی باشند.
همچنین مبلمان خود را هوشمندانه استفاده کنید و فضاهای اتاق را به همراه فرش های خود مشخص کنید. اول از همه، برای اطمینان از بهترین مکان ممکن، یک نقشه کف تهیه کنید.

مقاله مرتبط:  سبک دکوراسیون آسیایی چه خصوصیاتی دارد؟

 

4- استفاده از قفسه ها و تصاویر کاربردی

استفاده از قفسه ها و تصاویر کاربردی

قرار دادن قفسه ها، قاب های عکس و نقاشی های در قسمت بالایی دیوارها می تواند احساس بلندتر شدن فضا را گسترش دهد و احساس محدودیت کمتری می دهد. هنگامی که قفسه ها و وسایل دیواری در پایین قرار بگیرند ، سقف را به سمت پایین می کشد و باعث می شود احساس بسته بودن و گرفتگی آن بیشتر شده و در نتیجه سبب بزرگتر نشان دادن خانه خواهد شد.

 

5- ایجاد فضای جادویی با آینه ها

ایجاد فضای جادویی با آینه ها

قدیمی ترین ترفند گاهی بهترین است. اضافه کردن آینه ها به اتاق می تواند ساده ترین و اغلب ارزانترین راه برای به حداکثر رساندن فضا و رسیدن به دکوراسیون داخلی مورد نظر باشد. فضای آینه را با دقت انتخاب کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید ، مانند قرار دادن آینه ها در مقابل پنجره های اتاق. این امر نور اطراف اتاق را منعکس می کند. قرار دادن آینه ها در پشت اشیاء مانند اعتبار و قسمت های میله ای ، اشیاء را در بالای منعکس می کند و به نظر می رسد بخش دیگری را در پشت خود دارد.

 

6- استفاده از طرح و رنگ روشن

استفاده از طرح و رنگ روشن

سایه های تخت و تیره می تواند یک فضا را کوچک کند.  نقاشی کف و سقف در طرح های روشن به نرم شدن لبه های اتاق منجر شده و در نهایت سبب بزرگتر نشان دادن خانه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *