جاسوئیچی تبلیغاتی (6)
دفترچه تبلیغاتی (1)
فلش مموری تبلیغاتی (6)
جعبه پذیرایی تبلیغاتی (1)
ساعت تبلیغاتی
تی شرت تبلیغاتی
جا کارتی تبلیغاتی (1)
پیکسل و بج
پاور بانک تبلیغاتی
فلاسک تبلیغاتی (3)
ساعت رومیزی تبلیغاتی (3)
بادبزن تبلیغاتی
خودکار تبلیغاتی (33)
کلاه تبلیغاتی
تجهیزات الکترونیک تبلیغاتی (7)
لیوان تبلیغاتی (12)
ست چرم تبلیغاتی
آفتابگیر تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی و نمایشگاهی

زمانی که شما برای حضور در نمایشگاه برنامه‌ریزی می‌کنید و بودجه برآوردی را مشخص می‌نمایید بهتر است هزینه‌های هدایای تبلیغاتی و نمایشگاهی را نیز در نظر بگیرید. روش‌های بسیار زیادی برای تبلیغ در نمایشگاه برای برند یک کسب‌وکار وجود دارد که هرکدام به نوع خود می‌تواند در معرفی و تبلیغ مثمر ثمر واقع گردد. مدیران عموماً با برقراری تعادل میان هزینه هدایای تبلیغاتی و کارت ویزیت‌های طراحی‌شده، می‌توانند معرفی کسب‌وکار خود را رونق دهند. استفاده از هدیه تبلیغاتی علاوه بر آنکه سبب تسریع معرفی کسب‌وکار می‌شود برای مخاطب نیز استفاده‌هایی به همراه خواهد داشت. درواقع قابل‌استفاده بودن این هدایای تبلیغاتی برای مخاطب جزء یکی از نکات کلیدی در نمایشگاه به شمار می‌رود، پس جنبه مصرفی یک هدیه بسیار مهم تلقی می‌گردد.

هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدیه تبلیغاتی اعم از محصولات کسب‌وکار و یا کالاهای مورداستفاده‌ای  هستند که بر روی آنان به‌منظور تبلیغ و معرفی کسب‌وکار نشان‌واره و آرم یک شرکت حک می‌شود. یک استراتژی بسیار مهم برای هدیه‌های تبلیغاتی این است که شما تمام ماهیت کسب‌وکار خود را بر روی آن حک نمی‌کنید بلکه شامل یک شعار تبلیغاتی کوتاه به همراه آرم و یا یک جمله کوتاه می‌شود.

هدایای تبلیغاتی به چندین هدف در نظر گرفته می‌شوند:

1-هدایای خاص که برای مدیران و همکاران در نظر گرفته‌شده باشند.

اگر به دنبال هدیه تبلیغاتی برای مدیران و همکاران خود هستید، باید بدانید که کمیت بسیار اندک، اما کیفیت باید در سطح بالا باشد. گاهی اوقات برخی از مدیران این هدایا را به‌منظور قدردانی و تشویق کارمندان تهیه می‌نمایند.

2-هدایایی که صرفاً جنبه تبلیغاتی دارند و برای مخاطبان و بازدیدکنندگان عادی از غرفه تدارک دیده می‌شود.

استفاده از این هدایا در نمایشگاه به‌عنوان یک شتاب‌دهنده برای معرفی برند و کسب‌وکار شما تلقی می‌گردد. ضمناً این هدایا برای آن به مخاطبان داده می‌شود که نشان دهید از حضورشان در غرفه و بازدید آنان سپاس گذار هستید.

به‌عنوان‌مثال در نظر بگیرید که مخاطبان عادی برای اولین بار از غرفه نمایشگاهی شما بازدید به عمل می‌آورند و شما با دادن هدایای تبلیغاتی هرچند کوچک حس صمیمیت و احترام را در ذهن آنان القا خواهید نمود.

مخاطب به این صورت جذب غرفه شما خواهد شد و البته با استفاده از هدیه شما ناخودآگاه برند و کسب‌وکار شمارا برای اطرافیان خود تبلیغ می‌کند. با این کار شما می‌توانید در سطح وسیعی از مخاطبان چه آنان که شما را شناخته و از غرفه بازدید کرده‌اند و چه آنانی که به‌ واسطه بازدیدکنندگان با کسب‌وکار شما آشنا می‌شوند تبلیغ نمایید. استفاده از هدایای تبلیغاتی احساس وفاداری را در مخاطب زنده نگه می‌دارد و سبب می‌شود تا کسب‌وکار شما در ذهن وی حک گردد.

چند نکته در مورد انتخاب هدایای تبلیغاتی

زمانی که برای هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه برنامه‌ریزی کردید باید در نظر داشته باشید که هدایای تبلیغاتی شما در چه سطح و چه کیفیتی باشند. استفاده از کیفیت‌های بسیار نامرغوب برای محصول‌های تبلیغاتی، خود می‌تواند جنبه منفی به همراه داشته باشد.

مدیریت می‌تواند دو نوع کالا را برای هدایای تبلیغاتی استفاده کند:

1-محصول برند کسب‌وکار خود

2-محصولات پرکاربرد در زندگی روزمره

استفاده از محصولات برند کسب‌وکار خود، در هدایای تبلیغاتی به نوعی شناخت و تبلیغ برند محسوب می‌شود که بیشتر برای کسب‌وکارهای تولیدی و تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرد و کسب‌وکارهای صنعتی از این امر مستثنا هستند. به‌عنوان‌مثال یک برند شکلات‌سازی، برای هدایای تبلیغاتی باید شکلات‌های خود را با شیوه‌های متفاوت بسته‌بندی و یا به‌صورت تعدادی به‌عنوان هدیه در اختیار مخاطبان قرار دهد. اما رایج‌ترین نوع هدایای تبلیغاتی محصولاتی ازجمله : خودکار، لیوان، سررسید،دفترچه، تی‌شرت، کلاه،آویز، ست چرم، کیف پول و … هستند.

علت آنکه بیشتر برندها از این گزینه برای تبلیغ استفاده می‌کنند این امر است که  اول می‌توانند با هزینه‌های قابل‌تحمل در سطح وسیعی این تبلیغ را انجام دهند و دوم آنکه استفاده از وسایل روزمره مخاطب را همیشه به یاد کسب‌وکار شما خواهد انداخت. هدف آن است که در ذهن مخاطب باقی بمانید پس برای هدایای تبلیغاتی از محصولات و کالاهای متنوع استفاده کنید و تبلیغات خود را تنها محدود به یک یا دو نوع هدیه نکنید، همچنین برای حضور در نمایشگاه‌های متفاوت کالاهای متفاوتی نیز به‌عنوان هدایا استفاده کنید. این امر خود یک استراتژی در جذب مخاطب محسوب می‌شود. امروزه گستره حضور کسب‌وکارهای متفاوت و رقبای شما در نمایشگاه‌ها آن‌قدر وسعت پیداکرده است که علاوه بر رقابت بر سر کیفیت و محصول، شما رقابتی جدید نیز برای هدایای تبلیغاتی پس از حضور در نمایشگاه پیش رو خواهید داشت. پس انتخاب محصولات، باکیفیت متعادل و نوع تبلیغ برند بر روی آنان نیز می‌تواند در جذب مخاطب برای بازدید از غرفه شما تأثیرگذار باشد.

خالی از لطف نیست که در زمان دادن هدیه به مخاطب خود ، رفتار و حرکات شما مناسب و در شان مخاطب باشد، شما با این کارنشان می‌دهید که از حضور آنان در غرفه بسیار خوشحال هستید و به‌پاس قدردانی است که آن‌ها هدیه دریافت می‌کنند.