طراحی دکور فست فود
طراحی دکور فست فود
آوریل 30, 2019
نسبت طلایی در طراحی داخلی
نقش نسبت طلایی در طراحی داخلی چیست؟
می 6, 2019

نکته‌هایی برای دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

لایه‌های مختلف را در دکوراسیون منزل فراموش نکنید

امروزه اتاق‌های نشیمن یا هال خانه‌ها فضاهایی هستند که بیشترین استفاده از آن‌ها می‌شود. اتاق نشیمن جایی است که ما در آن استراحت می‌کنیم و بعد از یک روز کاری طولانی به دنبال آرامش  و آسایش هستیم. در عین حال این فضای خانه جایی است که کاربردی بودن آن بر جنبه‌های دیگر در دکوراسیون داخلی منزل می‌چربد و گاهی ممکن است طراحی آن چیزی از آب در نیاید که باید باشد.

وقتی فضای شما از زیبایی‌شناسی تهی باشد، لایه‌بندی موثر چیزی است که جانی دوباره در آن خواهد دمید. یک طراحی کامل از ترکیب و هماهنگی المان‌های زیر به دست می‌آید:

پوشش دیوارها: رنگ یا کاغذدیواری

کفپوش: چوب، پارکت، وینیل، لمینت و…

مبلمان: کاناپه، صندلی‌ها، میزها

منسوجات: کوسن‌ها، روکش‌ها، ملافه‌ها، فرش‌ها، پارچه‌ها و…

روشنایی: لوسترها، آویزها، چراغ‌های رومیزی، و نورهای محیطی

دیوارآویزها: عکس‌ها، نقاشی‌ها، آینه‌ها و آثار هنری

آیتم‌های دکوری: گل‌ها، کتاب‌های رومیزی، ظرف‌های تزئينی و خرده‌ریز‌های دکوری.

وقتی به همه این اجزا و ارتباط و هماهنگی بین آن‌ها دقت کردید و دکور را کامل کردید، وقت آن است که نگاهی به دور خانه بیندازید و ببنید همه لایه‌ها کامل هستند یا نه.

آیا بخشی از دکوراسیون هست که به آن کم‌توجهی شده باشد و چیزی در آن از قلم افتاده باشد؟ وقتی آیتمی را اضافه می‌کنید، مطمئن شوید که آیتم‌ها تنوع شکل اندازه و بافت داشته باشند.

ایده وحدت و هماهنگی دکوراسیون منزل را فراموش نکنید

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

گاهی خانه‌ها و مبلمان خانگی ما به مجموعه‌ای از المان‌های طراحی تبدیل می‌شوند که در طول سال‌ها جمع کرده‌ایم و به هیچ وجه تحت یک استایل یا استیتمنت طراحی واحد و مشخص قرار نمی‌گیرند.

این اتفاق ممکن است دلایل زیادی داشته باشد مثل چندین جابه‌جایی یا ترکیب وسایل چند نفر که با هم زندگی می‌کنند. در این زمان است که باید تلاش کنید یکدستی و وحدت را در دکوراسیون منزل ایجاد کنید و سعی کنید قطعه‌هایی را انتخاب و از باقی صرف نظر کنید.

مقاله مرتبط:  چند ایده برای طراحی ویلا مدرن لواسان

در تصویری که اینجا می‌بینید رنگ ابزار جادویی است که وحدت را به این مبلمان خانگی هدیه داده است. یک لحظه به تصویر نگاه و توجه کنید که چطور تعدد و تفاوت آیتم‌های مبل خانگی با یکدستی رنگ آن‌ها به نظر نمی‌آید.

حتی اگر شما طرفدار این همه هماهنگ بودن همه آیتم‌ها نباشید، اضافه‌ کردن سایه‌هایی از یک رنگ برای هماهنگی می‌تواند اتاق را یکدست جلوه دهد. غیر از رنگ، استفاده از الگوها یا بافت مشابه  می‌تواند تاثیر مشابهی داشته باشد.

حالا اگر ما مدت بیشتری را در خانه سپری می‌کنیم طراحی مبلمان خانه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.  با در نظر گرفتن این موضوع، به نظر می‌رسد وقت این است که فکری برای طراحی دکور خانه بکنیم و آن را از همه اشتباهاتی که در طول سال‌ها به آن شکل داده‌اند، خلاص کنیم.

ما سعی کردیم در این مطلب و مطالب مشابه، به شما نکاتی بگوییم که اشتباهات دکوراسیون خود را با استفاده از آن‌ها رفع کنید. این مطالب را بخوانید و بعد به اطراف خود در خانه نگاهی بیندازید. گاهی تنها یک سری تغییرات کوچک و ساده لازمند تا کاملاً همه چیز را تغییر دهند.

اگر علاقه دارید در این زمینه با کارشناسان طراحی داخلی هم مشورت کنید همکاران ما آماده مشاوره دادن به شما هستند.

در تصاویری که در این صفحه می‌بینید چه اشتباهاتی از نظر دکور و چیدمان مبل خانگی به چشم می‌خورد؟ اگر چیزی به نظر شما می‌آید با ما در کامنت‌ها در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟