بازسازی تجاری و انواع آن

شاید برای شما هم این سوال مطرح گردد که بازسازی فقط برای خانه های مسکونی لازم است و در موارد دیگر کاربرد ندارد. اما باید بدانید که بازسازی تجاری یکی از مهمترین انواع بازسازی است که باید توجه ویژه ای به آن کرد. زیرا اماکن تجاری بیشتر از سایر اماکن بازدید دارند و نیازمند به روز شدن هستند.
بازسازی ساختمان همان گونه که قبلا ذکر شد شامل کلیه امور مربوط به نوسازی و مرمت بناهای مسکونی، تجاری، اداری، پزشکی و درمانی، ورزشی و غیره می باشد.در بیشتر مکان های تجاری که محیط کار شما می باشد نیاز به بازسازی ان مکان داریم. مکان های تجاری مانند فروشگاه ها، مغازه ها، اداره ها و سازمان ها و …
بازسازی تجاری

انواع بازسازی و نوسازی تجاری

بازسازی فروشگاه

بازسازی فروشگاه از زیر مجموعه بازسازی و نوسازی تجاری است که شامل بازسازی غرفه ها و قفسه ها و پیشخوان و … مغازه است.
در دکوراسیون مغازه امروزه از دکورهای جدید و سبک فروشگاهی که مردم بتوانند به راحتی کالای خود مثل فروشگاههای بزرگ شهروند و .. انتخاب کرده و در صندوق حساب کنند.

 

ویترین فروشگاه،بازسازی تجاری
ویترین فروشگاه،بازسازی تجاری
ویترین فروشگاه،بازسازی تجاری
ویترین فروشگاه،بازسازی تجاری

بازسازی اداری

بازسازی ادرای همان طور که از اسمش پیداست بازسازی به شکل و فرم اداری است و شامل بازسازی دیوارها و پارتیشن ها و آشپزخانه دفتر به شکل اداری است.
پنجره ها و درب ها و … اینها میتوانند در بازسازی اداری تاثیر گذار باشد و یک بازسازی تجاری ایده ال را به محیط کار شما بدهند.

بازسازی دفترکار

گاهی ممکن است دفتر کار شما محل رفت و آمد ارباب رجوع نباشد ولی این ها دلیل بر بازسازی نکردن دفتر شما نیست و میتوان آن را بر حسب نیاز خود بازسازی کنید و همین طور اگر ارباب رجوع ندارید برای کارمندان خود محیطی مناسب با زمینه کاری خود فراهم کنید.

مراحل بازسازی ساختمان تجاری شامل موارد زیر است

بازدید از محل کار

بررسی موارد لازم برای بازسازی متناسب با کسب و کار

پیاده سازی طرح مورد نظر

آماده کردن وسایل مورد نیاز

مراحل طراحی و باز سازی واحد تجاری

1- کف سازی در بازسازی و نوسازی واحد های تجاری

یکی از پارمترهای تاثیر گذار در جلوه دادن به نمای داخلی یک واحد تجاری استفاده از کف پوش های متناسب با آن واحد تجاری می باشد .
استفاده ازکف پوش های رنگهای تیره در باز سازی کف واحد های تجاری احساس زیبایی و وقار را به آن واحد تجاری می دهد .

2- طراحی مجدد دیوارها و ستون ها در باز سازی و نو سازی واحد های تجاری

تشخیص دیوار های شاخص در یک واحد تجاری و تمرکز بر این دیوار برای نمایش محصولات جدید یا فاخر
همچنین با استفاده از دیوار پوش ها و کاغذ دیواری های بسیار زیبا و فاخر و بازی با رنگ ها می توانید چشم هر بیننده ای را خیره کنید و بیننده را به داخل مغازه بکشانید .

3- نور پردازی در باز سازی و نو سازی واحد های تجاری

نور یکی از ابزار های بسیار مهم در طراحی به حساب می اید . شما با کمک گرفتن از نور می توانید تمرکز در یک بخش را زیاد کنید . در طراحی دکوراسیون واحد های تجاری می توانید کالکشن جدید ا با نور پردازی ویژه مشخص کنید .

4- طراحی ویترین در باز سازی و نو سازی واحد های تجاری

یکی از راه های جذب مشتری در واحد های تجاری داشتن ویترین جذاب که شما را از سایر مغازه ها متمایز کند . و مشتری را به داخل مغازه بکشاند می باشد و هدف اصلی از طراحی و تزیین ویترین مغازه را مشخص کنید

ویترین فروشگاه،بازسازی تجاری
ویترین فروشگاه،بازسازی تجاری
ویترین فروشگاه،بازسازی تجاری
ویترین فروشگاه،بازسازی تجاری

5- استفاده از عناصر تزئینی در باز سازی و نو سازی واحد های تجاری

استفاده از عناصر تزئینی در ویترین مغازه یا در داخل مغازه یا واحد تجاری بسیار حائز اهمیت است . شما به کمک این عناصر تزئینی می توانید به خوبی پیام آور نوع بیزینس خود باشید . استفاده از ائینه های تزئینی ، دیوار کوب ها ، تابلو ها و….. مبلمان و نحوه چیدمان انها احساس فاخر بودن ، مدرن بودن، اهمیت داشتن مشتری را به مشتری القا کنید
اما در طراحی دکوراسیون واحد تجاری یا مغازه به این نکته توجه داشته باشید که چیدمان اکسسوری و لوازم جانبی همواره متناسب با جامعه هدف مشتریان در نظر گرفته شده باشد . زیرا در بعضی از موارد لاکچری بودن بیش ز حد واحد تجاری یا مغازه از ورود افراد بیشتر به فروشگاه یا مغازه یا واحد تجاری جلو گیری می کند .

6- طراحی قفسه ها و شلف ها متناسب با محصول یا اجناس ارائه شده در مغازه در باز سازی و نو سازی واحد های تجاری

طراحی و ساخت شلف ها یا استند های محصول ،از وظایف دیگر طراح داخلی در طراحی و دکوراسیون داخلی واحد تجاریست . دسترسی اسان به همراه زیبایی و شکیل بودن، در اولویت قرار دارد

اجرای بازسازی و نوسازی تجاری توسط تیم طرح و ایده ملل

اجرای بازسازی ساختمان تجاری از صفر تا صد، شامل کلیه امور بنا، نما، دکوراسیون داخلی، کابینت آشپزخانه و غیره .. توسط شرکت طرح و ایده ملل با مشاوران تخصصی در این زمینه صورت میگیرد.

به مشاوره نیاز دارید؟